Červen 2015

I.KOLO ČP LETOHRAD 5.6.-7.6.

14. června 2015 v 22:52 SEZÓNA 2015

O víkendu 6. - 7.6. se uskutečnilo v letohradském areálu ŠEDIVSKÝ LOM I.kolo ČESKÉHO POHÁRU v letním biatlonu pro kategorie žactva,dorostu a dospělých.

Pátek 5.6. jsme vyrazili až po práci,která nám umožňuje podnikat tyto víkendové dálky soukromým vozidlem.
Odjezd z Kadaně za velmi teplého počasí v 16:00h.- osádka Šmídovi + trenér Franta D.
V Praze zdržení cca 45min. tvoření kolon přes Barrandov, před každým zúžením,opravy atd..
Počasí tropické,teplota v autě bez "klimošky" neúnosná,za Hradcem výměna řidičů a dojezd do Letohradu ke škole,kde jsme vždy přespávali ve 20:15h.
Zde žádné ubytování biatlonistů nebylo.
Změna ubytování ve škole ZŠ Komenského (za náměstím) kde jsme vyložili trenéra a ubytovali jsme se v pensionu TIFORCHE naproti vlakovému nádraží ve 20:45h.
Po náročné cestě jsme viděli vše pohledem fotografa takto:

Profesionální oprava skříně místním správcem.
Usínání po 23h. s příjezdem,odjezdem nočních vlaků a s hvězdičkama nad hlavou(střešní okno).
Sobota 6.6. - budíček s prvním ranním vlakem a za jasné oblohy.
Po snídani na 8:00h. u školy vyzvednutí trenéra a odjezd do biatlonového areálu.
V tropických letních dnech se zúčastnil rekordní počet startujících.V kategorii žactva se postavilo na start 311závodníků a v kategorii dorostu a dospělých 163 závodníků.
Při nástřelu zbraní kategorie dorostu a dospělých dojela druhá skupina z Kadaně - Košťákovi a Michal.
Foto pro sponzory - děkujeme.

Závod s hromadným startem dorostu a dospělých byl odstartován v 9.30h.
David se postavil na start v 11:50h.tzn.za poledního žáru. Podmínky byly pro všchny náročné,ale umístění na 5.místě se střelbou rozmanitou,ležka za 1,2,stojka za 5,0,bylo překvapivým výsledkem tropického závodu.
Po obědě následoval nástřel zbraní kategorie žáků ve 14:30h. za stálého tropického vedra. A za stejných podmínek byl v 15:30h.odstartován závod s hromadným startem.
Poslední rozběh žáků byl v 19:00hod.,rekordní čas startu na ČP ,které jsme absolvovali za cca 12let.

Ve stínu před startem.
Střelnice pro žáky před závodem.
Pokyny trenéra před závodem.

Michal na střelnici zastřílel bezchybně a umístil se na 22.místě v silně obsazené kategorii žáků "A". Na první velký závod našeho nováčka, velmi hezký výkon.
Pavlík se umístil na 37.místě se střelbou za 0,1 také v silně obsazené kategorii žáků "B".
Po skončení závodů v 19:30h. se Košťákovi s trenérem a Michalem přesunuli do školy na zabydlení a poté jsme se sešli ve 20:30h.na večeři v restauraci u Forchů.Poseděli,pojedli,popili do 22:00h. a pak" šupky do hajan".

V neděli 7.6. nástřel žáků posunutý na 8:00h. - slunečno,tropické vedro a přidal se vítr.
V pensionu pozdější budíček,snídaně 8:30h.,sbalení,naložení a v 10:15h.odjezd na závodiště.

Rychlostní závod byl odstartován v 9:30h..
Michal s jednou netrefenou se umístil na 19.místě i přes horší střelbu se o pár míst posunul ve výsledkové listině.
Na start rychlostního závodu se Pavlík postavil v 10:38h.. Na střelnici se netrefil dvakrát,umístění na 47.místě v nejvíc obsazené kategorii žáků "B" určitě přinese elán do dolších bojů na závodech ČP.
Po žákovských závodech bylo vyhlášení vítězů ze soboty a ve 13:30h.nastřel dorostu a dospělých.PŘED NÁSTŘELEM ČEKÁNÍ VE STÍNU.

Po nástřelu odjeli Košťákovi,Michal a trenér do Kadaně asi ve 14:00h.
Rychlostní závod D+D odstartoval ve 14:30h.,David se postavil na start v 15:10h. a bojoval s větrem na střelnici a tropickým vedrem na tratích.Střelba vleže za 5chyb a stojka za 3chyby,znamenalo umístění na 6.místě.

Odjezd z Letohradu v 16:30h. v klidu a pohodě do Prahy. V Praze lanový most zacpaný - bouračka. Vydali jsme se přes Vysočany,Karlín,Dejvice a v Kadani jsme přistáli ve 20:50h.(ani jedna kapka dešťová).