Květen 2015

15. Ročník "Belvederského biatlonu" - 31.5.

31. května 2015 v 21:35 SEZÓNA 2015
V neděli 31.5. jsme se vydali na průzkum regionálních závodů v Železné Rudě.

Jediný zástupce KB Kadaň junior David Šmíd se za slunečného počasí proběhal po lesních tratích,ale i na trestném kole,kde si i sám přidával.
Za střelbu 5,4,0,0, se umístil na 1.místě, protože na tratích i střelnici bojoval sám se s sebou.

Nástřel a zkouška opravené ČZety.

Poté následovala prohlídka tratí.

Start závodu s hromadným startem v 10:30h.

Zpáteční cesta byla pohodová,v Kadani po celkem 325km (tam a zpět) jsme zaparkovali v 16.30h.

Regionální závod na Drahotíně - 23.5.a v Liticích 24.5.

30. května 2015 v 21:42 SEZÓNA 2015
Víkend 22.5.- 24.5. jsme prožili v Plzeňském kraji.

V pátek jsme se dopravili do Zruče k rybníku Drahotín (cca v 18:30h.),kde jsme byli ubytováni v chatce ****, část týmu KB Kadaň(Šmídovi).
Snažili jsme se trošku pomoci při přípravě závodů,hlavní velké přípravy byly hotové. Tratě,střelnice,zázemí pro diváky, trenéry i závodníky.

V sobotu 23.5. od 8:00hod. přípravy vyvrcholily a od 8:30h.přicházeli první nedočkavci. Počasí bylo úžasné,tzn.teplé,slunečné prostě letní krásný den.
Dorazila i naše druhá skupina - řidič Košťák Milan - Pavlík,Kája,řidič Horák Pavel - Honza, Dolejší,Michal
Po prezentaci se zpracovala startovní listina (IT Věrka Bystřická),kde byla neuvěřitelná rekordní účast 190závodníků na 6.ročníku Memoriálu Jozefa Fabišíka. Na takto malém prostoru se zdálo,že není možné uspořádat dokonce dva závody,ale vše bylo profesionálně zvládnuto díky členům BK Elán Zruč.
Nástřel zbraní byl u některých trenérů či vedoucích výprav trošku nervóznější,ale vše se vysvětlilo a snad i pochopilo.

Můj,náš nový biatlonový kamarád Matýsek.
Po nástřelu byl výdej startovních čísel a vysvětlení tratí pro rychlostní závod RZ,který byl odstartován s mírnějším zpožděním.Ale určitě se nikdo nezlobil,protože se mohlo občerstvovat v bufíku,který byl skvěle zajištěn a na počet návštěvníků si Martina,Míša,Pavel a Karolína zaslouží velikou pochvalu.

Rychlostní závod se žákům "A" NEVYDAŘIL. Hlavně na střelnici se Kája netrefil 4x a umístil se 13.místě., Michal se seznámil s diskvalifikací za špatnou manipulaci se zbraní.
Pavlík Košťák se na střelnici také trápil a se střelbou za 4,1 se umístil na 23.místě.

V kategorii dorostu a dospělých se dařilo více než v žákovské kategorii.Honza Horák se střelbou za 1,0 se umístil na 2.místě. David Šmíd se střelbou za 3,2 se umístil také na 2.místě.
Po rychlostním závodě se všichni informovali o pravidlech štafetových závodů a převzali startovní čísla.
Naše štafety byly dvě - Michal Mňahovčák- Karel Valenta - Pavlík Košťák,bohužel Michal nedodržel pravidla štafetového závodu,kdy nepoužil tři dobíjející náboje.
Naopak druhá štafeta - Honza Horák - David Šmíd - Eva Hejtmánková (KB Jáchymov) zastřílela bez dobíjení,tzn.za 0 a umístila se na 2.místě.
Dlouhý závodní den byl ukončen slavnostním vyhlášením vítězů závodu rychlostního a štafetového.
Po vyhlášení se jela jedna parta ubytovat do tělocvičny ZŠ ve Zruči,druhá bydlela u rybníka a chystala večeři pro cca 90osob.Vše se zvládlo a všichni se posilnili masíčkem,bramborem a výborným salátkem na další den .

Neděle 24.5. se probudila do trošku zamračené oblohy a všichni se přesunuli do Litic "Hliniště"-biatlonový areál KB Plzeň- Litice.

Po sbalení věcí a úklidu jsme vyrazili od rybníka v 8:00h.,ale protože jsme pouze lidé,kteří jsou neustále v jednom běhu,tak jsme se po několika ujetých kilometrů na Plzeň,museli vrátit pro zapomenutý mobil.
Přijeli jsme právě včas nástřelu zbraní.

V 10:45h.výdej startovních čísel a příprava na start závodu s hromadným startem.
V kategorii žáků "A" se Michal Mňahovčák popral se střelbou a zastřílel za 0 , umístil se na 12.místě. Kája Valenta se na střelnici potrápil a musel na čtyři trestná kola.Umístil se na 17.místě.
Pavlík Košťák v silné kategorii žáků "B" se umístil na 23.místě se střelbou za 3,0.
Honza Horák se na střelnici při druhé střelbě potrápil a se střelbou 1,5 se umístil na 6.místě.

David Šmíd se střelbou 2,0,0,2 se umístil na 2.místě.
Doufejme ,že takové střelby i lepší budou s malorážkou na I.ČP v Letohradu.
Tímto vyhlášením byl zakončen závodní víkend a cesta zpět byla klidná,ale i deštivá.

Regionální závod Ludvíkovice 17.5.

20. května 2015 v 23:01 SEZÓNA 2015
V neděli 17.5. jsme odcestovali soukr.vozy do Děčína - Ludvíkovic na regionální závody pořádané KB DDM Děčín.

Počasí - ráno chladnější,později sluníčko i teplo

Střelnice SSK Ludvíkovice pro nás biatlonisty byla prostorově omezená,protože na hlavní střelnici probíhaly střelby jiných organizací.

Nástřel malorážkových zbraní na upravené malé střelnici probíhal se zpožděním,ale už za hřejivého sluníčka.

Prezentování - Karel Valenta, Michal Mňahovčák,Pavel Košťák a Honza Horák se po nástřelu zbraní, postavili na start rychlostního závodu RZ .

Kájovi Valentovi se nevydařila střelba- 5 netrefených znamenalo umístění na 8.místě.
Ve stejné kategorii žáků "A" si Michal Mňahovčák vybojoval VT 2 a umístění na 4.místě.

V kategorii žáků "B" Pavel Košťák se střelbou za 3 netrefené terče vybojoval neoblíbenou bramborovou medaili,tzn.4.místo.
V dorostencích "A" Honza Horák se umístil na 3.místě . Se střelbou za 8 chyb nebyl spokojený a určitě příští závody čekáme zlepšení na střelnici.