Květen 2014

Regionální závod Plzeň - Litice 25.5.

30. května 2014 v 23:44 | a.š. |  SEZÓNA 2014
V neděli 25.5. jsme se všichni sešli v Plzni - Liticích "Hliniště", kde mistní klub biatlonu pořádal rychlostní závod RZ a Target sprint.

Počasí : velmi teplé,slunečné

8:30hod.nástřel zbraní a prohlídka tratí,
poté start rychlostního závodu v 10:30h.


Rychlostní závod se opět vydařil střelecky,
Adélka se střelbou za 2chyby se umístila na 8.místě, Pavlík se stejnou střelbou za 2 se umístil na 11.místě,Honza Hasík se střelbou za 3chyby se umístil na 16.místě,Honza Horák se střelbou za 3 se umístil na 7.místě.S nejlepší střelbou zabojoval David Šmíd a s 1chybou se umístil na 2.místě.
Po vyhlášení a osvěžení se připravil nástřel před Target sprintem.
Co je Target sprint - nová disciplína pořádaná ISSF,prvním vítězem letos v Mnichově je Tomáš Bystřický z BK Elán Zruč.
Vlastní závod : Start (max.15závodníků v rozběhu)-běh 400m-střelba - běh 400m - cíl.
Pravidla - Zbraň zůstává ve stojanu na střelnici,musí mít otevřený závěr.Po doběhnutí na střelnici ke zbrani,vezme závodník zbraň hlavní vzhůru a chůzí(ne během)dojde na střelecké stanoviště, zaujme střeleckou polohu a sestřelí co nejmenším počtem ran 5terčů. Po ukončení střelby otevře závěr,vyjme zásobník a vrátí pušku do stojanu.Pak pokračuje v běhu.Nesestřelí-li závodník terče (10ranami -žáci do 13let,20ti ranami- ostatní),závod pro něj končí.
Pokud jsou použity jednotlivě nabíjené pušky,na každém stavu bude umístěn stojan na diabolky pro nabíjení.
Target sprintu se nezúčastnili Honza Horák (trucoval),Honza Hasík (bolest nohy) .
Ostatní zabojovali,ale bohužel po střelbě vypadla Adélka i Pavlík.
David nakonec ve finiši prohrál a umístil se na 5.místě.
Konec závodního dne byl v 18:00hod.
Sbalení věcí na závodišti a přesun na Drahotín k vyklizení chaty- odjezd do Kadaně kolem 18:30h.

Memoriál Jozefa Fabišíka - 24.5.

30. května 2014 v 21:28 | a.š. |  SEZÓNA 2014
O víkendu 24.5. - 25.5. jsme se zúčastnili závodů v Plzni - Košutce, v Plzni - Litice.

Doprava - soukr. auta

V pátek 23.5. cca 17:30h. - odjezd Alena + David na Drahotín (výpomoc Elánu Zruč)
Počasí - teplé, v Kadani po bouřce a dešti,lokálně i kroupy,na plzeňsku sucho.
Bouřka a déšť dorazila v noci.


V sobotu 24.5. 8:00hod.
Počasí : teplé,slunečné
Po snídani jsme se přesunuli přes Lidl v Třemošné (zakoupení banánů k přípravě lahůdkového pamlsku ) do Plzně - Košutky na střelnici SSK Plzeň -Slovany.
Zde probíhala příprava tratí a střelnic( i za naší asistence) na 5.ročník Memoriálu Jozefa Fabišíka
Před nástřelem zbraní dorazila další část naší výpravy.
2.auto -Milan Košťák,Pavlík,Adélka Houdková, trenér
3.auto - Vláďa Hasík, Honza H., Honza Hor., Pavel Horák
Všichni se seznámili s nástrahami na trati.Blátivé a prudké výběhy bylo nutné zdolávat za pomocí lana.
Start vytrvalostního závodu VZ ve 12:00hod. se konal za horkého, dusného počasí a za účasti našich "borců".
Žákům "A" a i ostatním se docela dařilo střelecky,běžecky se prali s bahnem na trati a prudké výběhy a kluzké seběhy byly náročné.Tomu odpovídalo umístění -
Adéla na 10.místě s čistou střelbou,Pavlík 6.místo se střelbou za 2chyby.
V žácích "B" Honza Hasík se umístil na 17.místě se střelbou za 7chyb.V žácích "C" Honza Horák s čistou střelbou na 6.místě.
Junior David Šmíd se střelecky trápil a 12chyb(z 20ran) znamenalo 6.místo.



Po VZ následoval další závod .
Štafetový závod,který tvořila dvojce žákovské kategorie a 1člen malorážkové kategorie.
Štafeta Kadaně byla ve složení : Adéla, Honza H. David bojovala na trati s jednou střeleckou položkou a s cca 30 dalšími štafetami.
Hned při startu prvního rozběhu začalo bouřit a velmi silná průtrž mračen způsobila drsné podmínky na trati i na střelnici.
Vyhlášení výsledků probíhalo už zase za letního,horkého počasí,kolem 17:00hod.

Místo šampusu posloužilo pivo v plechu- sledujte pozorně:
Následoval úklid závodiště a přesun na ubytování v 17:30hod.
Část výpravy Milan,Pavlík K.,Dolejší, Honza Has.,Vláďa, Honza H., Pavel H. odjela do Zruče do školní tělocvičny.
Alena,David a Adélka vyzvedly ve Zruči u Tomáše večeři - řízky + brambory a na Drahotíně jsme s Klárou a Kájou nakrmily hladové závodníky klubů Kadaň,Jílové,Manušice,Roveru,Elánu Zruč.
Po úklidu zbyl čas na relax a zábavu.
Kadanští zastupci odjeli sledovat hokej,bohužel fandění nepomohlo.
Semifinále MS bylo konečnou pro naše hokejisty.
Adélka spala na Drahotíně v zapůjčené chaloupce,kde máme vždy připravené ideální hotelové služby,díky ubytovalce Věrce Bystřické.
Probuzení do krásného letního rána bylo sice trošku náročné,ale po snídani jsme vyrazili do dalšího závodního dne.

8.kolo KKK - 21.5.2014

28. května 2014 v 22:07 KADAŇSKÝ KONDIČNÍ KROS

Kadaňské kondiční krosy 2014 - 1.ročník
PJménoRNPohl.Kat.VěkOddílčasBPr 1 km
1Zelenka Stanislav1972MV142Dobrovolný běžecký kroužek Kadaň30:521804:59
2Kalík Jan1976MM38SKMP Kadaň31:051705:01
3Prokeš Dušan1970MV144DNT Kadaň31:271605:04
4Holý Václav1978MM36Dobrovolný běžecký kroužek Kadaň32:061505:11
5Paroubek Jan1998MM16TJ Klášterec32:511405:18
6Vadlejch Jiří1977MM37Dobrovolný běžecký kroužek Kadaň33:131305:21
7Kubelka Jan1988MM26TJ Klášterec33:331205:25
8Bach Tomáš1998MM16TJ Klášterec34:561105:38
9Šimána Miroslav1965MV149SKMP Kadaň35:151005:41
10Březina Daniel1992MM22VS Kadaň35:18905:42
11Šmíd David1994MM20Biatlon Kadaň35:24805:43
12Březina Vlastimil1967MV147VS Kadaň36:32705:54
13Březinová Dagmar1958ŽŽV56VS Kadaň39:03606:18
14Malická Kateřina1995ŽŽ19TJ Klášterec39:06506:18
15Linhartová Jaroslava1980ŽŽ34Kadaň39:30406:22
16Svoboda Josef1949MV365DNT Kadaň39:45306:25
17Dvořáková Jana1969ŽŽV45TJ Klášterec45:30207:20
18Paroubková Monika1970ŽŽV44TJ Klášterec48:16107:47
19Ježek Jiří1971MV143TJ Klášterec24:47

PJménoRNPohl.Kat.VěkOddílčasBPr 1 km
1Linhart Tomáš1999MŽci15Kadaň15:17804:56
2Linhart Lukáš2001MŽcm13Kadaň15:41705:04
3Horák Jan1999MŽci15Kadaň18:15605:53
4Linhart Patrik2002MŽcm12Kadaň18:32505:59
5Dvořáková Marie2002ŽŽkm12TJ Klášterec21:32406:57
6Košťák Pavel2003MŽcm11Biatlon Kadaň22:08307:08
7Zelenková Zuzana2002ŽŽkm12Dobrovolný běžecký kroužek Kadaň24:29207:54
8Houdková Adéla2003ŽŽkm11Biatlon Kadaň28:57109:20



7.kolo KKK - 14.5.2014

20. května 2014 v 20:51 KADAŇSKÝ KONDIČNÍ KROS
Kadaňské kondiční krosy 1.ročník - 14.5.

PJménoRNPohl.Kat.VěkOddílčasBPr 1 km
1Zelenka Stanislav1972MV142Dobrovolný běžecký kroužek Kadaň30:0504:51
2Bach Tomáš1998MM16TJ Klášterec30:3604:56
3Prokeš Dušan1970MV144DNT Kadaň31:0105:00
4Vadlejch Jiří1977MM37Dobrovolný běžecký kroužek Kadaň31:5005:08
5Paroubek Jan1998MM16TJ Klášterec32:3905:16
6Šmíd David1994MM20Biatlon Kadaň33:2405:23
7Šimána Miroslav1965MV149SKMP Kadaň34:2705:33
8Březina Daniel1992MM22VS Kadaň35:2805:43
9Březina Vlastimil1967MV147VS Kadaň35:3605:45
10Březinová Dagmar1958ŽŽV56VS Kadaň38:3206:13
11Malická Kateřina1995ŽŽ19TJ Klášterec40:1206:29
12Linhartová Jaroslava1980ŽŽ34Kadaň42:2906:51
13Dvořáková Jana1969ŽŽV45TJ Klášterec45:0807:17
Ježek Jiří1971MV143TJ Klášterec25:2908:131 kolo
PJménoRNPohl.Kat.VěkOddílčasBPr 1 km
1Linhart Tomáš1999MŽci15Kadaň15:2504:58
2Linhart Lukáš2001MŽcm13Kadaň16:1805:15
3Horák Jan1999MŽci15Kadaň18:5606:06
4Dvořáková Marie2002ŽŽkm12TJ Klášterec18:5806:07
5Froněk Tomáš1999MŽci15Karate Klub Kadaň20:0406:28
6Hasík Jan2002MŽcm12Biatlon Kadaň20:1206:31
7Košťák Pavel2003MŽcm11Biatlon Kadaň24:2307:52
8Ježek Adam2007MŽcm7TJ Klášterec24:2907:54
9Zelenková Zuzana2002ŽŽkm12Dobrovolný běžecký kroužek Kadaň24:3907:57

Regionální závod Staré Město pod Landštejnem - 2.5.-3.5.

4. května 2014 v 23:09 SEZÓNA 2014
V pátek 2.5. jsme se vydali do Starého Města pod Landštejnem na regionální závody,které pořádal místní klub biatlonu.
Odjezd z Kadaně v 16:00hod. soukr.autem- řidič David Š.
Počasí : cestou průtrže mračen,bouřky ,ochlazování(severočeský,středočeský kraj), jihočeský kraj -bez deště,teplo, po půlnoci průtrže ,vítr,ochlazování,ráno +5st.C,(před tímto víkendem byly teploty i 22st.C).
Ubytování - cyklocamp ubytovna - příjezd kolem 19:45hod.,BK Elán Zruč po 20:00hod.,společné ubytování,večerka 22:00hod.
Kadaňský klub zastupoval pouze (vzhledem ke vzdálenosti místa závodů) junior David Šmíd.
V sobotu 3.5. v 7:00hod. budíček za drobného deště,ale velkého ochlazení (zimní bundy,čepice i rukavice potřebné). Po snídani odjezd na závodiště v 8:30hod.
Závodiště ,tratě,střelnice i stan s bufetem velmi dobře připraveny.
Nástřel zbraní a poté výdej startovních čísel se posunul cca o půl hodiny.

Na start vytrvalostního závodu VZ se postavilo celkem 195 závodníků.
David odstartoval závod po 12:00h. a střelecky se mu dařilo.
Čtyři střelecké položky zvládnul za 8chyb a umístění na 2.místě bylo pěknou odměnou, za tak nepříznivých podmínek,které závod doprovázely.
Výsledky těchto závodů byly dramatické do poslední chvíle.Stále se pořadí ve výsledkové listině měnilo,protože střelecké záznamy byly dosti nepravdivé. V juniorech se ve výsledku neobjevil vítěz závodu,ale po protestech se vše dalo do pořádku.
Potvrdilo se,že je velmi důležité proškolení všech rozhodčích před závodem a sledování záznamů,s tím máme také své zkušenosti.
Tímto se opět nedodržel časový harmonogram a vložený štafetový závod se odstartoval po 14:00h..
Ve štafetovém závodě o Pohár České Kanady jsme Davida prezentovali do štafety trojic - LITICKÉ ŠTAFETY.
První úsek rozběhnul Vašek Poustka a bezchybnou střelbou byla předávka na druhý úsek žákyni B povzbuzením na trať i střelnici. Na posledním úseku bojoval David za silného větru na střelnici musel dobíjet a nakonec obíhal dvě trestná kola.



Po štafetovém závodě se připravovalo vyhlášení vítězů vytrvalostního běhu a štafet.

V pozdních odpoledních hodinách se připravoval nástřel zbraní pro ukázkový závod TARGET SPRINT.Tento závod byl nominačním pro ženy a muže na World cup v Mnichově.
V propozicích se počítalo pro tento závod i s kategorií žákovskou, dorosteneckou i juniorskou, bohužel vzhledem k nedodržení časového harmonogramu se tyto kategorie závodu nezúčastnily.
V 18:00h.se závod odstartoval a v mužské kategorii se opět stalo cosi nečekaného.Místo terčů na stojku se střílelo do ležkových,takže se závod opakoval.
První ukázkový závod se po stránce pořadatelské trošku nevydařil,ale závodně vyšel T.Bystřickému,který je prvním jeho vítězem v loňském roce. Gratulujeme.


Po velmi dlouhém náročném dni jsme odjeli ze závodiště v 18:45h.,naložili věci a vydali se na cestu k domovu kolem 19:30h..
Cesta byla deštivá a do Kadaně jsme dorazili ve 23:00h.
Musíme poděkovat BK Elánu Zruč za zapůjčení malorážkové zbraně,která nám vystřílela umístění na bedně.

6.kolo KKK - 30.4.2014

4. května 2014 v 18:16 KADAŇSKÝ KONDIČNÍ KROS


Kadaňské kondiční krosy 2014 - 1.ročník
PJménoRNPohl.Kat.VěkOddílčasBPr 1 km
1Šimána Filip1998MM16TJ Klášterec29:251504:45
2Ouzký Stanislav1974MV140AFK Chomutov30:131404:52
3Zelenka Stanislav1972MV142Dobrovolný běžecký kroužek Kadaň30:421304:57
4Ryzák Pavel1977MM37TJ VTŽ Chomutov32:101205:11
5Vadlejch Jiří1977MM37Dobrovolný běžecký kroužek Kadaň32:261105:14
6Šmíd David1994MM20Biatlon Kadaň33:101005:21
7Kubelka Jan1988MM26TJ Klášterec33:43905:26
8Šimána Miroslav1965MV149SKMP Kadaň34:46805:36
9Březina Vlastimil1967MV147VS Kadaň35:27705:43
10Mýtina Miroslav1973MV141Dobrovolný běžecký kroužek Kadaň37:01605:58
11Svoboda Josef1949MV365DNT Kadaň38:00506:08
12Březinová Dagmar1958ŽŽV56VS Kadaň39:52406:26
13Linhartová Jaroslava1980ŽŽ34Kadaň40:47306:35
14Ouzká Petra1981ŽŽ33Jirkov42:32206:52
15Dvořáková Jana1969ŽŽV45TJ Klášterec44:03107:06
PJménoRNPohl.Kat.VěkOddílčasBPr 1 km
1Linhart Tomáš1999MŽci15Kadaň14:53704:48
2Linhart Lukáš2001MŽcm13Kadaň15:37605:02
3Červenka Marcel2000MŽci14TJ Klášterec16:11505:13
4Linhart Patrik2002MŽcm12Kadaň18:12405:52
5Ouzký Vítek2004MŽcm10Jirkov19:33306:18
6Dvořáková Marie2002Ž Žkm12TJ Klášterec19:44206:22
7Froněk Tomáš1999MŽci15Karate Klub Kadaň20:49106:43
Vysvětlivky:
PPořadí
JménoJméno závodníka
RNRok narození
Pohl.Pohlaví
VěkVěk závodníka
OddílOddíl/klub
ČasČas
Kat.Kategorie
PVKPořadí v kategorii
BBody
Pr 1 kmPrůměr na kilometr