42Jáchymov371,23
43Baník Líně135,06

Zakončená sezóna letního biatlonu

15. září 2012 v 21:50 SEZÓNA 2012
Závody MČR žactva v Jílovém ukončily naší letní sezónu ,kterou jsme začínali s nejmenším počtem závodníků od vzniku KB Kadaň.
Soutěže regionální a ČP reprezentovali za žáky Honza Horák a za dorost David Šmíd.

V soutěži jednotlivců se ve svých kategoriích umístili na 10.místě.

V soutěži družstev jsme se umístili na 37.místě.

Doufáme,že se do našeho KB přihlásí více zájemců,hlavně dívky a budeme mít větší šance zlepšit umístění v soutěži družstev.

MČR ŽACTVO JÍLOVÉ 7.9.- 9.9.

15. září 2012 v 20:34 SEZÓNA 2012
Další akcí zářijového víkendu byl poslední závod letního biatlonu, MČR žactva v Jílovém u Děčína 7.9.-9.9..

Na dopravu do Jílového měl být použit Transit Šuplík,ale bohužel museli jsme si poradit vlastní dopravou.

V pátek 7.9. kolem 16:00hod. vyrazili soukr.vozem - řidič Pavel Horák,trenér František a jediný zástupce v kategorii žáků,Honza Horák.

Ubytování - přímo na závodišti v chatce se členy klubu z Moravy
Stravování : v areálu závodiště

Počasí : letní,slunečné,teplé celý víkend

V sobotu se rychlostní závod RZ vydařil, krásné počasí skvělá nálada a výsledek byl výborný.Střelba za 0,obě střelecké položky,zajistila Honzovi 7.místo ze 43 startujících,chybělo mu 29 vteřin na zlato.

Odpolední štafety odstartovaly ve 14:30hod..Honza doplnil štafetu "Jílováků" a tam na poslední předávce přebíral štafetu na dvanáctém místě a nakonec vybojoval 7. místo.

V neděli 9.9.,opět za slunečného počasí,se běžel závod s hromadným startem ZHS.

Tento závod byl pro Honzu nevydařený,přestože střelba byla s jednou chybou,tak bohužel při běhu z kopce mu povolilo koleno a dokulhal na 34. místě.
Děkujeme BK Strakonice za lékařskou péči o Honzovo koleno,které bylo vráceno do provozu běžeckého.

MATTONI GRAND PRIX PRAHA 8.9.

12. září 2012 v 23:58 SEZÓNA 2012
Sobota 8.9. byla plná sportovních akcí,které se konaly na různých místech.

Žáci - biatlonisté se účastnili MČR v Jílovém,dorostenci se účastnili nočního běhu Prahou -Mattoni Grand Prix.

Do Prahy jsme dorazili za krásného slunečného,teplého počasí po 15:00hod..Parkování bez problému na Zličíně.Poté jsme provedli přesun metrem na Staroměstské náměstí.
Zde jsme se setkali se členy BK Litice,KB Elánu Zruč a KB Chlumčany.

Nejdříve byl odstartován ADIDAS BĚH PRO ŽENY 5KM v 19:00hod.
Hlavní závod METRO BĚH NA 10KM byl odstartován ve 20:30hod..
Se startovním číslem 182 se David Šmíd vydal na trať a snažil se o překonání času loňského roku.To se povedlo a umístění na 501. místě z 3997 účastníků bylo povzbuzením do dalšího ročníku.

Přebor Ústeckého kraje - Jílové 2.9.

12. září 2012 v 22:11 SEZÓNA 2012
V neděli 2.9. pořádal klub biatlonu Jílové v areálu chaty Mír veřejný závod v letním biatlonu.

Doprava :" Šuplíkem" ,v 7:00hod.

Osádka vozu : Pepíno - řidič, Franta -trenér, Honza Horák, David Šmíd, doprovod Pavel, Alena

Počasí : slunečné, teplé, ráno studená rosa v travnatém terénu

Nástřel zbraní v 9:00hod , první skupina byla odstartovaná v 10:00hod. do závodu s hromadným startem.
Honza Horák se při běhu mírně zranil,ale střelbou za 1,se umístil na 2.místě.
David odstartoval v kategorii dorostenců "B" a s kategorií mužů.
Střelba za 2 a za 3 zajistila umístění na 5.místě.
Po vyhlášení výsledků jsme kolem 13:00hod. odjeli z Jílového u Děčína.

RUN - UP PRAHA 31.8.

5. září 2012 v 8:48 SEZÓNA 2012
V rámci běžeckých tréninků se zúčastňujeme mimořádných závodů.
Jedním z nich se stává RUN -UP.

Letos byla Plzeň 17.8., v rámci soustředění - budova vysoká 60m, počet pater 16.
"Business Centre Bohemia je nejznámější moderní kancelářská budova v Plzni, místně známá, také jako "mrakodrap". Budova vlastněná společností BCB-development, a.s. vznikla kompletní přestavbou bývalé administrativní budovy Hutní Projekt Plzeň v roce 2004 a 2005.

Další závod se uskutečnil 31.8. v Praze - budova vysoká 104m, počet pater 27.
"City Empiria v Praze na Pankráci je v současnosti nejvyšší dokončená budova v Česku. Budova stojí v bezprostředním sousedství stanice metra Pankrác na samé hranici katastru Nuslí. Byla postavena roku 1981 jako sídlo firmy PZO Motokov".

Run - Up Praha je letos jako součást světové série Towerrunning.com.spolu s městy Basel,New York,Chicago,Los Angeles,Bogota,Dubai,Singapore,Taipei,Vídeň,Berlín,Frankfurt a Milán.

Do Prahy jsme odjížděli za trvalého deště a po celý závod drobně pršelo.
Organizace závodu byla na profesionální úrovni,doprovodný program také .

David odstartoval v 16:40hod. a s časem 3:31.10 ,se v kategorii MJ umístil na 16.místě, celkově na 70.místě ze 147 zúčastněných mužů.

3.KOLO ČP LETNÍHO BIATLONU ŽACTVA, D+D, JÁCHYMOV 25.8.-26.8.

4. září 2012 v 23:55 SEZÓNA 2012
V pátek 24.8. jsme od 16:30hod. trénovali na střelnici ve sportovním areálu "Eduard" Jáchymov.
Děkujeme trenérům BK Elánu Zruč, KB Litic za dozor při střelbách.(náš trenér na dovolené).
Počasí - teplé,slunečné.

Zaprezentovali jsme Honzu Horáka, Davida Šmída na sobotní i nedělní závody ČP.
Zúčastnili jsme se porady vedoucích výprav a poté odjeli do Kadaně.

Sobota 25.8. - Příjezd v 8:15hod. a od 8:30hod.nástřel dorostu a dosp., Alena rozhodčí na střelnici so.+ ne.,

Počasí - slunečné, teplé

Start závodu s hromadným startem ZHS - v 9:30hod. ,
Davidova kategorie DRB odstartovala v 10:20hod. a tento závod se vydařil,umístění na třetím místě je nejlepším umístěním na ČP.
David si zlepšil VT a do nové sezony vstoupí s VT2.
Ve 12:00hod. přijeli Horákovi s trenérem a po vyhlášení ZHS D+D ve 14:00hod. probíhal nástřel žactva.
Start závodu s hromadným startem ZHS - v 15:00hod.
Také tento závod byl, pro náš klub,úspěšný.Honza Horák se umístil na 9.místě s výbornou střeleckou položkou za 2netrefené terče.
Neděle 26.8. - ráno chladnější, později slunečno,teplo.
Dojezd na závodiště v 8:15hod..
Honza způsobil menší problém s vlastním odjezdem.
Uzamknul klíčky od auta a náhradní nejsou.
Kamarádi se projeví v krizových situacích,takže dobrý přítel nastartoval vlastní vozidlo a dovezl Horákovi i s trenérem na závodiště,kde probíhal nástřel žactva.
Závod rychlostní RZ - odstartován v 9:00hod..
Honza tentokrát střílel za 0 , umístění na 5.místě a dosažená VT 1 je nejlepší ohodnocení v ČP .

Nástřel dorostu od 11:30hod. a rychlostní závod RZ D+D byl odstartován ve 12:30hod..
Během závodu trápil závodníky vítr a později spadlo i několik dešťových kapek.
David se umístil na 5.místě a tímto závodem ukončil letošní letní sezonu.