Květen 2012

Regionální závod - Zruč - Senec 27.5.

30. května 2012 v 23:33 KLUBOVÉ INFORMACE
V neděli 27.5. se konal 12. ročník Belvederského biatlonu na závodišti BK Elánu Zruč u Drahotínského rybníka.

Doprava: soukr.vozem řidič Pavel Horák + trenér Dolejší, Honza Horák, David Šmíd , Alena Šmídová

Počasí : slunečné a teplé

Trénink na tratích a střelnici byl od 8:30hod.- 9:45hod..
Start závodu s hromadným startem byl v 11:00hod.,
Honza Horák se umístil na 4.místě, David Šmíd na střelecké položce vynikající výkon,tři střelby za "0",běžecky už to bylo pomalejší,umístění na 5.místě odpovídalo tomuto výkonu.
Ve 13:00hod. byl odstartován štafetový závod. V dorostenecké kategorii jsme utvořili štafetu Honza Horák,David Šmíd.
Honzovi se vydařila střelba i běh, David se mírně zdržel na trestném kole,ale přesto to bylo 3.místo.
Počítání,příprava vyhlášení se prodloužila do pozdních odpoledních hodin,ale všichni se dobře zabavili,takže čekání uteklo a v 18:00hod.jsme se navraceli do svých domovů.

Regionální závody Plzeň -Košutka,Plzeň Litice 18.5.-20.5.

30. května 2012 v 10:26 SEZÓNA 2012
V pátek 18.5. jsme dojeli do Zruče k Drahotínskému rybníku kolem 18:00hod.,kde jsme měli zajištěné ubytování (hotelového typu) v chatě BK Elánu Zruč.
Děkujeme za výborné služby po celý tento víkend.
V sobotu 19.5. po snídani jsme se přesunuli ,pro nás neznámé,nové prostředí,na střelnici SSK Plzeň - Slovany,Pzeň -Košutka . Zde pořádal BK Elán Zruč MEMORIÁL JOZEFA FABIŠÍKA 3.ROČNÍK.

Tady se k nám přidala druhá parta - Pavel a Honza Horákovi.
Postupně přijížděly další výpravy KB Jílové, KB Chlumčany, KB Rover Praha,Tatran Želazná Ruda, KB Manušice, KB Plzeň- Litice.
Počasí bylo slunečné, teploty vysoké - +28st.C, areál a běžecké tratě profesionálně připravené.
Po prohlídce tratí ,na které museli zasahavat hasiči - doutnající spáleniště,probíhál nástřel vzduchových zbraní i malorážek.
Ve 12:10hod. byl proveden výklad tratí a výdej startovních čísel a ve 12:30hod.byl odstartován první závodník vytrvalostního závodu VZ .
V silné kategorii žáků "B" se probojoval Honza Horák, s jednou chybou na střelecké položce ,na 3.místo.S malorážkou v dorostencích "B" David Šmíd, s pokaženou střelbou na stojce za 4chyby,se umístil na 4.místě.
Po vyhlášení výsledků jsme se přesunuli zpět k Drahotínskému rybníku (kde nás čekal i místní vodník),proběhlo ubytování Pavla a Honzy,poté relax u kávičky.
Se členy místního klubu jsme si rozdělili práci na rozdání večeří pro KB Rover Praha a Manušice.Poté jsme umyli,sklidili a do pozdních večerních hodin jsme se velmi hezky pobavili a načerpali elánu od Elánu do nedělních závodů.

20.5.v neděli jsme se vydali na cestu do Plzně - Litic.
Průjezd Plzní je vždy pro nás vyhlídkovou jízdou.Špatné najetí do jízdního pruhu a už jsme si prohlíželi vodní fontány na náměstí,ale do Litic se dojelo včas na 9:00hod.
Počasí stále letní až tropické.
Start rychlostního závodu RZ na závodišti KB Plzeň Litice "Hliniště"byl odstartován dle harmonogramu v 11:00hod..
Konec celého startovního pole byl ve 13:00hod.
Honza Horák ve střelecké položce ani jednou nechyboval a umístění na 1.místě bylo jeho nejlepším výsledkem na počátku letní sezóny.
David Šmíd byl jedním z nejrychlejších na střelecké položce,ale dvě chyby mu zajistily 2.místo.
Po vyhlášení Pavel s Honzou odjeli na domácí oslavu.
Náš přesun zpět do Zruče byl v pohodě a úklid,předání chaty,rozloučení a odjezd v 16:00hod. byl řádným ukončením závodního víkendu.

1.kolo Atex Cup Staré Město pod Landštejnem

29. května 2012 v 22:03 KLUBOVÉ INFORMACE
V pátek 1.6.- do 3.6. jedeme do Starého Města pod Landštejnem.

autem - Alena, trenér ,Honza Horák a David Šmíd

Ubytování : škola ve Slavonicích
Stravování - snídaně sobota,neděle vlastní (čaj uvaříme),
občerstvení na závodišti,
večeře sobota - restaurace

S sebou zabalit - přezůvky, hygienické potřeby,ručník, sportovní oděv,sportovní obuv, nepromokavou bundu,ponožky(více párů),klubové triko, upínací pásek, karimatku a spacák,polštářek
peníze na jídlo

Ve čtvrtek odpoledne dovezte na 1.Máje 1537 tašky + spacák a karimatku.

Regionální závod Boletice - 29.4.

6. května 2012 v 20:48 SEZÓNA 2012
V neděli 29.4. jsme absolvovali další regionální závody,které pořádal Klub biatlonu Jílové ,v Děčíně - Boleticích n/L.

Doprava byla řešena dvěma způsoby : vlakem a MHD (v 6:00hod.) ,s trenérem jeli Honza Horák a Vojta Král
soukr.vozidlem ( v 7:00hod.) - Alena a David Šmíd
Na střelnici SSK Děčín jsme se sešli na 9:00hod. v době nástřelu na první závod ,kterým byl rychlostní závod RZ.

Počasí: od rána byla jasná,modrá obloha a teploty stále stoupaly, až k letním hodnotám 28-29st.C.

V 10:00hod. byl odstartován rychlostní závod,kde jsme měli zastoupení v kategorii žáků B a dorostenců B.

Tento závod se nejlépe vydařil Honzovi Horákovi,který se vypořádal se střelbou za 0, 0,tzn.,že trefil všech deset terčů a doběhl si pro 3.místo. Vojta Král byl střelecky také výborný,obě střelby za 1,1,bohužel běžecky to stačilo na 8.místo.
David Šmíd pokazil střelbu v ležce,netrefil se třikrát,proto se střelbou na stojce za 1,se umístil na 4.místě.

Druhý závod byl rychlostní se skupinovým startem.
Také v tomto závodě se dařilo Honzovi Horákovi střelecky,opět za 0,0 a umístění na 3.místě je výborný začátek jeho letní sezóny.
Bohužel Vojtovi Královi tento závod nevyšel střelecky a přirážka za neoběhnuté trestné kolo,Vojtu posunula na 11.místo.
Dorostenec David Šmíd i s druhou nejlepší střelbou ve své kategorii (3,2), skončil na 4.místě.

Vyhlášení výsledků našemu klubu přineslo dvě stání na 3.místě v kategorii žáků "B".
Honza Horák si odnesl 2bronzové medaile,bohužel na "bedně" si to užil pouze jednou,poté jsme pospíchali na vlak do Děčína.

Další závody nás čekají v Plzni a Liticích o víkendu 18.5. - 20.5.