Srpen 2010

3.ATEX CUP NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ 21.8.-22.8.

31. srpna 2010 v 15:02 | A.Š. |  SEZÓNA 2010

Kros biatlon 3.kolo ATEX CUPU v Novém Městě na Moravě.

O víkendu 21.8. - 22.8.proběhlo třetí kolo soutěží Českého poháru v letním biatlonu ve všech kategoriích.

Protože termín byl prázdninový,tak účast našich závodníků byla minimální.
V pátek 20.8. ve 14:00hod. soukromé vozidlo č.1- Alena,David, trenér
                      v 16:00hod. soukromé vozidlo č.2 - Ríša, Tomáš, Honza

ubytování : hotel DUO(s KB Litice,Zruč,Tatran,Chlumčany)250,-Kč/noc

stravování : snídaně vlastní, oběd na závodišti v bufetu, večeře - restaurace

počasí : tropic,slunce,v neděli ještě větší tropic,odpoledne něco málo mráčků

Přes 300 účastníků hlavně z Čech,několik zástupců ze Slovenska a Ruska se sešlo v sobotu v areálu v Novém Městě na Moravě,aby zde bojovalo v rychlostním závodě RZ a v neděli v závodě s hromadným startem ZHS.
Naši tři zástupci se snažili ve velké konkurenci prosadit,ale bylo to pro ně těžké.I když v sobotním RZ ,v kategorii žáci "A" Honza Horák překvapil výbornou střelbou a umístil se na 15.místě.V neděli se už tak nedařilo a Honza se umístil na 31.místě(střelba 2).V žácích "C" Tomáš Pavlík na 34.místě (střelba 0,2),v neděli nestartoval pro bolesti kolen.Dorost "A" -David Šmíd na 21.místě(střelba 2,5),v nedělním závodě se dařilo lépe ve střelbě,takže zlepšení na 18.místo(střelba 3,2).
V sobotu po závodech jsme relaxovali v bazénu v hotelu SKI. Vířivka byla tím správným lékem na unavené svaly.

Odjezdy domů byly opět rozdělené,protože dorost byl v neděli odstartován až ve 14:30hod.
Ríša se svoji posádkou odjeli cca ve 13:00hod.
Alena se svoji posádkou v 16:00hod.,jelo se výborně,až na hrbolatou dálnici(která způsobila nejspíš problém na řízení),před panelovým domem jsme zaparkovali v 19:00hod..

Umístění v soutěži jednotlivců ČP si mohou všichni vylepšit v září na Mistrovství ČR dorostu a dospělých v Bystřici p/Hostýnem a na Mistrovství ČR žactva ve Zruči.

Děkujeme Severočeským dolům za finanční dar,který jsme použily na klubová trička, na pohon.hmoty a na ubytování v Novém Městě na Moravě. 

2
1
2
2
1
2
2
5
5
5
5
5
5
5
2
2
2
2
2
2
2
2

4
4

Letní soustředění - PLASY 7.8.- 14.8.2010

19. srpna 2010 v 14:51 | A.Š. |  SEZÓNA 2010
Rok s rokem se sešel a opět tu nastal čas týdenního soustředění KB ELÁNU ZRUČ, KB LITICE, KB TATRAN ŽELEZNÁ RUDA A KB KADAŇ.

Za deštivého sobotního odpoledne jsme se sešli opět v rekreačním středisku Máj - Plasy.
Po 15:00hod. jsme obdrželi klíče od chatek a nastalo rozdělování účastníků,kterých od loňské sezóny mírně ubylo.
Letos nás bylo 32 a všichni se těšili na zážitky sportovní i táborové a opravdu si je dosytosti užili.

V sobotu 7.8. po večeři za mírného ,ale trvalého deště,proběhlo rozdělení do družstev modrých,červených,zelených a žlutých.Každému družstvu byl přidělen kapitán z dorostu.Červení - David, modří - Červ, žlutí - Fox,zelení - Katka

Představení vedoucích :
- ta nejhlavnější Věrka Bystřická - zajišťování chodu tábora a soustředění ,banka,deratizátorka"likvidace klíšťat",Blanka Kantová - organizace a vyhodnocování soutěží,závodů,zábavný program, Jarda Rajšl - tréninky běžecké,střelecké,rozdávání a dozor nad tresty za neplnění úkolů,Alena Šmídová - budíčky,rozcvičky s přípravkou,bodování úklidu,výlet,Pavla Netrvalová- gastronomie- druhé večeře,bodování úklidu,houbařka, Ríša Pavlík- sporťák,bavič,houbař,Jana a Jarda Žůrkovi - hry,závody.Shrnuto - skvělá parta pro prima partu dětí.
Také byla zadaná týdenní táborová soutěž družstev - návrh triček,pomalování a soutěž jednotlivců v malování karikatury vylosované osoby.

Novinka pro jednotlivé chatky - malování "Večerníku"- shrnutí celého dne a zaznamenaného na arch papíru,který byl vyvěšen,aby připomínal akce veselé i veselejší.

Před večerkou byli všichni seznámeni s pravidelným programem- večerka 22:00hod. budíček 7:30hod., rozcvička , ranní hygiena,snídaně. 

1
2
3

2
2
2

2
Neděle 8.8. - slunečný ,teplý den
Dopolední program - kontrolní testy: běh 1km,60m, lehy,sedy za 2min.,kliky za 2min.,skok z místa do písku,
Po "O" a odpoledním klidu - trénink na střelnici, rozdělení na skupiny: mladší ročníky hry u střediska Vlaštovka, po výměně na střelnici,starší ročník - běh za viaduktem po zelený (návrat vždy s houbařskými úlovky),navečer - příprava "stezky odvahy".
Druhá večeře - koláče,buchty od Pavly a babiček.
"Večerník",večerní hygiena,  večerka.
2
2
3
5
5
3
2
2
2
4
5
5
5
3
5
1
4
4
4
4
4
2
1
2
1
2
3
6
5
62
Pondělí 9.8. - probuzení do krásného,letního dne.
Dopoledne trénink a hry. Alena - Plasy, časový harmonogram výletu + nákup.Bloudění Pavly na houbách,šťastné nalezení,díky běžcům,kteří pomohli nasbírat košík hub.
Po obědě a poledním klidu, topografie s Jardou, běh Lomany 1 ,cca 9km- Jarda dozor na kole.
Po večeři se všichni zúčastnili orientačního běhu.Jednotlivá družstva při startu obdržela mapu a  bylo nutné co nejdříve absolvovat trasu s různými úkoly a razítky.První v cíli bylo družstvo modrých.Když se všichni dostali do cíle,pustili se do vynikající druhé večeře od Pavly.Chutné pomazánky,zelenina,ovoce bylo to nejlepší na zakončení sportovního dne.

1

2
2
2
3
5
5
2
5
5
4
5
5
5
7
4
4
6

5
4
5
Úterý 10.8. - budíček,rozcvička,snídaně za slunečného,velmi teplého dne.
Dopolední trénink pro všechny - s Jardou běh Lomany 2.Přípravka připravovala hru pro družstva - skládání věty z písmenek roztroušených po lese.
Po odpoledním klidu opět trénink,střelby,běh -kontrolní závod.Po závodech ,koupání na novém  přírodním koupališti v Plasích.
Večerka ve 22:00hod.,ve 24:00hod. budíček a absolvování "stezky odvahy",před vypuštěním na trasu ,Věrka odebírá baterky,mobily a různá svítidla.
I když svítily hvězdičky, (také padaly Perseidy),všichni měli ,když ne velký,tak aspoň ,malý strach. 
Každý absolvent stezky obdržel na konci stezky dárek- bublifuk,aby si před spaním" zabublinkovali".
Po druhé hodině ranní byla druhá večerka.      

1
4
4
4
4

4
5
5
4
5
5
2
4
4
4
4
2
4
4
4
4
4
5
7
4
5
4
5
5
5
4
4
4
5
4
2
4
4
4
Středa 11.8. - dopoledne výroba triček,karikatur,hra "kameny"(kameny mají čísla a dvojice hledačů musí najít vyvolané číslo kamene,vítěz s největším počtem správných kamenů).Příprava odpoledního závodu.
Odpoledne se konaly závody, na které přijeli i členové z klubu biatlonu Strakonic,Jáchymov.
Přijeli i někteří rodiče,kteří se uplatnili ,jako rozhodčí i fandové,díky jim a všem ostatním,protože vše dopadlo výborně a radost byla hlavně u vítězů.
I naši zástupci si odnesli ceny za umístění na bedně.Tomáš- žák "C" ,David - dorost "A", Ríša- muži "B"- umístění na 2.místě.
4
4
4
4
4
4
4
2
2
2
1
2
2
4
Čtvrtek -12.8. - ráno ,jako vždy slunečné,teplé a výletní.
Po snídani a úklidu,bodování chatek,rozdání sluníčka(za výborný úklid),rozdání prasátka(za binec),jsme se po deváté hodině odebrali na pěší tůru k plaskému klášteru.
Zde nás čekala prohlídka budovy sýpky ze 17.století,kde je zachována patrová gotická kaple zasvěcená sv.Václavovi(spodní) a sv.Máří Magdaléně(horní).Obě kaple jsou mezi sebou spojeny schodištěm v síle zdi.Věž sýpky schovává ve svých útrobách jedinečnou technickou památku - velký hodinový stroj z roku 1686.Tento stroj,sestavený bez jediného šroubku jen pomocí spojů a závlaček je denně ručně natahován panem Robertem Drozdou(více než 27let).Stroj ukazuje hodiny na čtyřech věžních cifernících,minuty pak na dvou cifernících menších.Odbíjí čtvrthodiny a dvakráte celé hodiny pomocí táhel,kladiv a tří cimbálů v lucerně věže.
Na věž se musí zdolat 120schodů.

Po prohlídce jsme se přesunuli na vlakové nádraží a odjeli jsme do Plzně.
V Plzni nás čekala jízda na motokárách.Zkušební jízdy se konaly za krásného slunečného počasí,ale poté přišla bouřka a trvalejší déšť,přesto všichni s velkým nasazením bojovali ve vyhlášené soutěži na nejrychleji projetá kola. Někteří závodili ve spodním prádle,aby aspoň část oblečení byla suchá.Také provozovatel areálu nám zapůjčil ručníky i trička.Po závodech opět nastalo slunečné počasí a tak přechod na nádraží byl za velkého dusna a vedra.
Do Plasů jsme dorazili před večeří a v celkové pohodě plné zážitků.
Po večeři se ještě hrálo několik her a soutěží,test z plaského kláštera nás všechny překvapil,jak si všichni pamatovali údaje,data z prohlídky věže,sýpky.
Večerka byla pro všechny tím správným relaxem.
4
4
4
4
4
4
4
2
4
5
2
3
3
3
2
3
3
3
5
4
4

Pátek - 13.8.  - bohužel skoro,jako každý rok nás probudil deštivý den.
Proto program byl přizpůsoben,abychom co nejméně promokli.Dopoledne se mraky protrhaly,tak jsme mohli absolvovat kontrolní testy.Běhy- 1km,60m. Sedy ,lehy,kliky.Někteří mírně navlhli.
Po obědě už bylo deštivo více,takže se domalovávaly trička,karikatury a připravovalo se vše na večerní závěrečné vyhodnocování,odměňováni a diskotéku,kterou připravili profesionálové- Karolína s DJ.
Ve chvilkách ,kdy déšť nebyl tak silný, hrálo se "človeče nezlob se".Hra se vyvedla,protože nejdříve hrálo pár odvážných a ostatní se zapojili,až když viděli ,že to je velmi napínavé a taky běžecky náročné,v tom mokrém terénu i nebezpečné.Figurky tvořili osoby,které se musely dostat co nejdříve do domečku.Hrací kostky vytvořené Jardou,byly velmi krásné,ale některé zkoušely nervy házejících.Závěrem ,prostě hra Jany a Jardy velmi zaujala a pobavila.
Po večeři se všichni sešli u krbu a začal ten slavný  závěrečný večer.
Musíme poděkovat rodičům,kteří napekli buchty,záviny,aj.
Všichni jsme si vzájemně poděkovali a zhodnotili proběhlý týden,jako velmi vydařený a těšíme se,že příští Plasy,budou stejně dobrý,možná i lepší.

1
2
2
4
4
4
4
4
4
2
1
2
2
4
2
2
1
4
4
  Sobota 14.8. - poslední den a opět se ukázalo sluníčko

Začalo balení,úklid a odjezd dětí.
Všichni jsme se rozloučili a  kolem 11:00hod.jsme vyrazili ke svým domovům.

4
2
1
4
2