Říjen 2009

Běh do vrchu -Kadaň 2009

19. října 2009 v 19:51 | A.Š. |  ZIMNÍ BĚŽECKÝ POHÁR

Ve dnech 6.10.,7.10. pořádal sportovní klub Atletika Kadaň běh do vrchu.
Zúčastnili se i někteří sportovci Klubu biatlonu a pro náš klub získali 7.místo v celkovém hodnocení.



St.žáci
Jaroslav Zádrobílek 5.ZŠ 1995 02:39,3 1860
David Šmíd Biatlon 1994 02:43,3
Štěpán Švábík 3.ZŠ 1994 02:44,8 1723
Jakub Štěrba 2.ZŠ 1994 02:48,8
David Šmíd 1.ZŠ 1994 02:54,2 1629
Jan Maršálek Perštejn 1994 02:55,2 1609
Kamil Karda 2.ZŠ 1994 02:58,4
Martin Hasman 5.ZŠ 1995 03:03,0
Lukáš Němec Perštejn 1995 03:03,2
David Kocalský 5.ZŠ 1995 03:12,6
Pavel Slezák Perštejn 1994 03:13,3
Michal Saar 1.ZŠ 1995 03:16,3
Bruno Cambolo 1.ZŠ 1995 03:21,2
Milan Mašek 2.ZŠ 1995 03:21,6
Michael Poustka 1.ZŠ 1995 03:26,8
Lukáš Krchník 2.ZŠ 1994 03:27,0
Jaroslav Vejražka Perštejn 1994 03:27,5
Antonín Wirkner 5.ZŠ 1995 03:28,9
M.Kúcha 1.ZŠ 1994 03:31,0
Jaroslav Kováč Perštejn 1994 03:32,4
Karel Malý 3.ZŠ 1994 03:32,8
Jan Prokopovič 1.ZŠ 1995 03:34,1
Martin Veselský 5.ZŠ 1994 03:35,3
Martin Kičura 1.ZŠ 1995 03:36,7
Lukáš Eibl 3.ZŠ 1995 03:40,0
Filip Apolen 2.ZŠ 1995 04:02,5
Dominik Herák 2.ZŠ 1995 04:02,8
Václav Haba 5.ZŠ 1994 04:03,7
Miroslav Pajer 3.ZŠ 1995 04:07,5
Jan Menčík Perštejn 1995 04:10,0
Petr Plicka 1.ZŠ 1995 04:11,8
Richard Hájek 5.ZŠ 1994 04:14,1
Josef Mojžíš 1.ZŠ 1995 04:15,6
David Sležek 1.ZŠ 1995 04:24,0
Marco Chn… 1995 04:27,9
Martin Přibyl 1.ZŠ 1995 04:28,2
Martin Moroz Perštejn 1995 04:32,7
Jan Rajský 1.ZŠ 1995 04:33,2
Jan Lacko Perštejn 1995 04:33,3
Jaroslav Vlach 1.ZŠ 1995 04:33,3
Martin Sekerka 1.ZŠ 1994 04:35,0
Marek Mareš 1.ZŠ 1995 04:36,8
Pavel Kvasnička Perštejn 1995 04:41,3
Martin Skuhrovec 1.ZŠ 1995 04:48,9
Martin Bílek 1.ZŠ 1994 05:01,7
Milan Málek 1.ZŠ 1994 05:09,6
Ladislav Valenta 1.ZŠ 1995 05:10,8
Jiří Horák 1.ZŠ 1995 05:22,4
Mario Lengyel 1.ZŠ 1995 05:39,5
Jakub Muchna 1.ZŠ 1995 05:55,3
Petr Mohrmann 1.ZŠ 1995 06:02,8
Dominik Veselý 1.ZŠ 1994 06:05,8
Zdeněk Marek 1.ZŠ 1995 06:49,5


Ml.žáci
Marek Němec Perštejn 1996 02:30,0 1951
Juraj Myshanych Perštejn 1997 02:37,8 1918
Tomáš Pavlík Biatlon 1996 02:48,9 1762
Jan Zadina Perštejn 1997 03:00,0 1696
Jaroslav Tošner 2.ZŠ 1996 03:14,0 1511
Tomáš Hlavatý Gym.Kad. 1997 03:16,2 1534
Tomáš Pavlík 1.ZŠ 1996 03:35,2
Rudolf Ridoško 2.ZŠ 1997 03:38,3
Miroslav Mojzes 2.ZŠ 1996 03:39,0
Antonín Liška 2.ZŠ 1996 03:39,2
Richard Súra Gym.Kad. 1997 03:41,3
Jakub Štěpánek 5.ZŠ 1997 03:44,7
Patrik Potopalský 2.ZŠ 1996 03:46,0
Radek Miňovský 2.ZŠ 1997 03:56,7
Jan Havránek Perštejn 1996 04:02,9
Michal Erdei 1.ZŠ 1997 04:06,7
Štěpán Salvét 5.ZŠ 1996 04:09,0
Šmíd 2.ZŠ 1996 04:09,0
Jindřich Šula 2.ZŠ 1997 04:24,7
Štefan Braun 3.ZŠ 1996 04:26,2
Martin Nový 2.ZŠ 1997 04:31,8
Jan Kaško 1.ZŠ 1996 04:34,8
Vít Rozsypal 1.ZŠ 1996 04:36,0
Lukáš Poláček 2.ZŠ 1996 04:36,8
Martin Kopenec 5.ZŠ 1996 04:41,8
Richard Ridoško 1.ZŠ 1997 04:52,0
Jiří Galíček Perštejn 1997 04:54,0
Josef Karička 2.ZŠ 1997 05:10,5
Stanislav Baránek 5.ZŠ 1997 05:14,7
Vojtěch Frydrych 1.ZŠ 1996 05:15,4
Alois 1.ZŠ 1997 05:45,0
Kamil Švandrlík 1.ZŠ 1997 06:03,0




Předžáci II.
Marcel Červenka TJ Klášterec 2000 03:11,5 1926
David Živnůstka 2.ZŠ 2000 03:11,8 1923
Václav Zahrádka TJ Klášterec 2000 03:14,3 1898
Jan Horák Biatlon 2000 03:16,8 1873
David Štibický 2.ZŠ 2000 03:19,8 1843
Borek Vodrážka 3.ZŠ 2000 03:21,3 1828
Lukáš Sýkora 2.ZŠ 2001 03:24,3 2053
Martin Ondráček Perštejn 2000 03:24,8
Matěj Uhříček Perštejn 2000 03:34,2
Kali Jorge Perštejn 2000 03:37,0
Martin Schreiner 2.ZŠ 2000 03:42,1 1620
Ondřej Hrubiško TJ Klášterec 2001 03:44,0 1856
Jan Valtr Perštejn 2000 03:47,0
Petr Fian 5.ZŠ 2000 03:50,0
Václav Hartman Perštejn 2001 03:52,7 1769
Adam Vyžďura 2.ZŠ 2001 03:53,0 1766
Robin Karda 2.ZŠ 2000 03:55,5
Filip Martinec Perštejn 2001 03:55,6
Dan Makoli TJ Klášterec 2001 04:00,3
Jakub Macoun 2000 04:00,7
Patrik Šmátrala 1.ZŠ 2000 04:01,5
Petr Lendvorský 2.ZŠ 2001 04:03,8
David Hendrych Perštejn 2000 04:05,1
Filip Šmátrala 1.ZŠ 2000 04:07,0
Pavel Raik 1.ZŠ 2000 04:08,5
David Démek 5.ZŠ 2000 04:09,0
Adam Laudát Perštejn 2000 04:11,0
Jan Podlaha TJ Klášterec 2000 04:12,9
Milan Grund 1.ZŠ 2000 04:13,5
David Shamal 2.ZŠ 2000 04:20,2
Jiří Prokop 1.ZŠ 2000 04:21,2
Dominik Kolář 1.ZŠ 2000 04:24,8
Štěpán Cvekl 2.ZŠ 2000 04:26,0
V. Šejbl 2.ZŠ 2001 04:28,7
Jaroslav Petráš 1.ZŠ 2000 04:35,6
Martin Čtrnáctý 2.ZŠ 2001 04:38,1
Antonín Špatný 5.ZŠ 2001 04:45,9
Ladislav Routner 5.ZŠ 2000 04:50,0
Petr Chloupek 2.ZŠ 2000 04:57,1
Jakub Kalík 5.ZŠ 2001 04:57,9
Daniel Mirek 5.ZŠ 2001 05:26,4
Jan Richter Perštejn 2001 05:44,7
Do Viet Ahn 2.ZŠ 2001 05:51,2
Nicolas Takács 1.ZŠ 2001 06:13,4



Zruč - Senec 4.10.

19. října 2009 v 17:58 | A.Š. |  SEZÓNA 2009
V neděli 4.10. ráno po snídani a úklidu chaty jsme na doporučení Blanky Kantové,odjeli do interaktivního muzea v průmyslovém areálu ŠKODA HOLDINGa.s. v Plzni.

Návštěvu Techmanie můžeme doporučit a příští sezónu při regionálních závodech na plzeňsku,určitě volný čas naplníme delší návštěvou.

Ve 12:00hod. jsme opustili Plzeň a přesunuli se do Zruče.Po obědě se všichni sešli ve sportovním areálu Zruče,kde BK Elán Zruč byl pořadatelem náborového a tzv."srandazávodu".

Počasí se od soboty velmi pokazilo,bylo větrno,chladno. Přesto se sešlo dostatečné množství závodníků i diváků.

Závod rychlostní RZ- pro všechny kategorie stejná trať,jedna položka střelby, šplhání na provazovém žebříku,hod míčkem do otvoru,cíl.

Umístění :
žáci "B" - Pavlík Tomáš 1.místo
žáci "C"- Vrána Míra 2.místo
Šmíd David 5.místo
muži "B" Pavlík Ríša 3.místo

Program nedělního odpoledne byl zakončen v 16:00hod.
Bylo nám všem smutno,že sezóna závodů byla tímto zakončena a musíme se rozloučit na 5měsíců,kdy se opět všichni sejdeme na začátku nové sezóny 2010.



Litice -Hliniště 3.10.

19. října 2009 v 16:30 | A.Š. |  SEZÓNA 2009

O víkendu 3.10. - 4.10. jsme se rozloučili s letní biatlonovou závodní sezónou.

V sobotu jsme se sešli v Liticích na závodišti" Hliniště",kde KB Litice připravil tratě pro závod rychlostní RZ a druhý závod " Bikebiatlon".

Doprava : vlakem + BUS (pátek ) - Míra Vrána
soukr.vozidla - Ríša, Alena , Tomáš ,David (sobota,neděle)

Všechny náklady byly hrazeny vlastními prostředky každého účastníka,tzn.bez sponzorství rodičů, bychom účast, na těchto,ale i mnoha dalších závodech této sezóny,museli odmítnout.

Ubytování : chata "Kotkárna"

Stravování : na závodišti bufet s velmi bohatým sortimentem a profesionální obsluhou,která se starala o naše bříška i na chatě - děkujeme !!! Ještě větší dík patří Míše Č.,která se postarala o naše bříška v neděli ráno ,( pekla v noci)výbornou bábovkou - děkujeme !!!

Start rychlostního závodu RZ: za krásného slunečného i teplého počasí byl v 10:00hod.,celkem startujících - 32, zranění při přeběhu z travního porostu na škváru,uklouznutí a pád,postihlo Davida Š.

Umístění:

žáci "B" - Pavlík Tomáš 1. místo(střelba 1,0)

žáci "C" - Šmíd David 4.místo (střelba 0,2)
Vrána Míra 5.místo (střelba 0, 1)

muži "B"- Pavlík Ríša 1.místo (střelba 2,2)


Ve 14:00hod. byl odstartován druhý závod - Bikebiatlon,tratě horského typu zvládli všichni účastníci,ale byl i jeden defekt na kole,který nedovolil Kláře D.dokončit tento atraktivní závod.

Umístění :

žáci "C"- Šmíd David 3.místo (střelba 2.0)
Vrána Míra 4.místo

muži "B"- Pavlík Ríša 1.místo (střelba 2,0)

ženy "C" - Šmídová Alena 2.místo (střelba 5,5,)

Po vyhlášení výsledků v 16:00hod. jsme zabalili a pomohli při úklidu areálu.
V 17:30hod. jsme se přesunuli na nedalekou chatu "Kotkárnu".
Ubytování,hygiena,prohlídka okolí,příprava občerstvení,večeře, hodnocení letní sezóny2009,večerka.

Zde musíme poděkovat kolektivu KB Litice a BK Elán Zruč,že nás vřele přijali a skvěle pohostili na této rozlučkové sportovní akci . Děkujeme!!!








Malorážka

11. října 2009 v 23:13 KLUBOVÉ INFORMACE
Ve čtvrtek 8.10. absolvoval dorostenec David Šmíd první trénink s malorážkou na střelnici SK Kadaň.
Seznámení s touto zbraní dopadlo dobře,střelby vleže i ve stoje se docela dařily.



Tréninky - střelby

11. října 2009 v 22:52 KLUBOVÉ INFORMACE
Od pondělí 12.10.2009 se trénuje na 1.ZŠ - krytá střelnice od 15:00hod.
Páteční tréninky na DDM Šuplík v tělocvičně od 15:00hod.

MČR - 4.kolo ATEX CUP - Letohrad 09

1. října 2009 v 16:40 SEZÓNA 2009
Letní biatlonovou sezónu jsme zakončili o víkendu 18.- 20.9. v Letohradu na MČR ATEX CUPU .

Doprava : do čtvrtka večera nebylo stále jasné ,jak se na tak důležitý závod dopravíme.

Nakonec byla zvolena varianta -

vlakem : trenér a Honza Horák
1. SOUKROMÉ VOZIDLO- řidička Alena + David Šmíd + náklad ,zbraně, karimatky,spacáky,tašky
2. SOUKROMÉ VOZIDLO- řidič Ríša + Tomáš Pavlík + Míra Vrána






Cestování v pátek dopoledne bylo poklidné,takže jsme se sešli ve škole v Letohradu,( v 15:00hod , vlakem dojeli v 17:00hod.)kde nás přivítal roj "sršáňů",který naštěstí nebyl agresivní.



Ubytování : ve třídě VI.A jsme se zabydleli a poté jsme odjeli na závodiště do areálu" Šedivský Lom" VZDÁLENÉHO 2KM od ubytování .Zde proběhla prezentace závodníků:

žáci "A" - Honza Horák
žáci "B" - Tomáš Pavlík
žáci "C" - David Šmíd
Míra Vrána

a prohlídka tratí a střelnice. Návrat do školy a procházka Letohradem do restaurace k provedení rezervace na sobotní večeři.
Před večerkou proběhlo hubení nebezpečného hmyzu.Deratizaci provedl odvážný Míra.
Páteční den byl ukončen večerkou ve 22.00hod.






V sobotu 19.9. po snídani jsme v 8.00hod.odjeli na závodiště,kde od 8:30hod.probíhal nástřel.
Start rychlostního závodu RZ : v 9:45hod. za velmi krásného,teplého a slunečného dne.
Tento závod se nejlépe vydařil Davidovi,který zabojoval hlavně běžecky.Střelba všech našich závodníků se zařadila mezi lepší střelby.
Bohužel první střelba Tomášovi nevyšla,ale ve druhé se také zařadil k těm lepším výkonům.
Umístění :

žáci "A" Horák Honza 20.místo (střelba 1)
žáci "B" Pavlík Tomáš 16.místo(střelba 3,1)
žáci "C" Šmíd David 19.místo (střelba1,1)
Vrána Míra 23.místo (střelba0,2)






Dalším závodem sobotního dne byl závod štafetový,který jsme neabsolvovali za náš klub ,ale doplnili jsme štafety Klubu Orlová - Tomášem a štafetu Klubu Poruba - Davidem.
Pro Míru a Honzu jsme místo ve štafetě nenašli,všechny kluby měly štafety obsazené.

Štafety byly odstartované ve 14,45hod. a naši zástupci se velmi snažili a pomohli k dobrým výsledkům svých štafet.

Štafeta žáci "B" - Orlová: Genco Ondřej ,Vaněk Lukáš, Pavlík Tomáš - 4.místo

Žáci "C" - Poruba: Hladík Vladimír, Ohnoutka Marek, Šmíd David - 6.místo



V kategori "C" bylo umístění nejisté(bylo možné i umístění na bedně) až do nedělního rána,protože se čekalo na vyjádření"závodní jury",která rozhodovala o protestech a diskvalifikaci. Nakonec se vše řešilo napomenutím a časovou přirážkou.

Závodiště jsme opustili po poradě vedoucích v 18:00hod. a po nákupu v marketu ,jsme se přesunuli do školy.
Sprchu a velmi krátký odpočinek jsme zvládli v závodním tempu,protože nás čekala rezervace v restauraci "Nový Dvůr".V 19:00hod.jsme objednávali dle chutě a hlavně hladu večeři,která všechny posilnila na druhý den.






V neděli 20.9. byl budíček v 7:00hod.za krásného,slunečného počasí.
Snídaně,částečný úklid a zabalení věcí se zvládlo tak,že v 8:00hod.jsme nasedali do aut,abychom v 8:30hod.byli připraveni na nástřel.

Start závodu s hromadným startem ZHS : v 9:45hod. .
Tento závod je vždy velmi náročný a mezi závodníky ne moc oblíbený.Dlouhé tratě a hromadný start vždy prověří fyzické,ale hlavně psychické kvality jednotlivců.
Velmi dobře se s tímto závodem,za velkého tepla,vypořádali Tomáš a David.
Umístění : žáci "A" Horák Honza 27.místo (střelba2)
Žáci "B" Pavlík Tomáš 6.místo (střelba 0,2)
Žáci "C" Šmíd David 18.místo (střelba 1,0)
Vrána Míra 27.místo (střelba 2,1)



Po doběhnutí kategorie žáci"C" jsme se rozloučili s trenérem a Honzou.Ve škole se převlékli a dobalili .Poté se s batůžkem svačiny přesunuli na vlakové nádraží,kde odjezd vlaku ve 12:40hod.v pohodě stíhali,díky odvozu naším soukr.vozem ze závodiště,ale bohužel se nezúčastnili vyhlášení výsledků a oficiálního zakončení závodní sezóny žactva v letním biatlonu.

Rozloučení se všemi účastníky a pořadateli na závěr MČR- ATEX CUPU,které se vydařilo počasím i sportovními výsledky,ukončilo naše letošní biatlonové soutěžení.

Odjezd z Letohradu v 15:00hod. a příjezd za poklidné,bezproblémové cesty v 19:00hod. do Kadaně,byl tečkou za" pohárovou, mistrovskou sezónou 2009".