Srpen 2009

Letní soustředění - Plasy 8.8. - 15.8. 2009 ,II.

26. srpna 2009 v 14:50 | A.Š. |  SEZÓNA 2009

V sobotu 8.8.jsme se sešli kolem 13:30hod. v rekreačním středisku "Máj" v Plasech na společném soustředění s BK Elán Zruč, KB Litice,TJ Tatran Železná Ruda, v celkovém počtu 40osob.


Za velmi krásného letního teplého,slunečného počasí jsme se ubytovali v chatkách a rozdělili do družstev,připravili střelnici a vyzkoušeli místní bazén.


Každé ráno po budíčku,následovala rozcvička,poté snídaně a úklid chatiček.Bodování a rozdělení prasátka za "binec",sluníčka za "pořádek".

V neděli se všichni zúčastnili kontrolních testů: běh 60m, 1km, lehy,sedy,kliky,skok z místa do písku.
Odpolední činnost byla opět tréninková - střelba s během.
Stálé letní počasí umožnilo každodenní koupání.Hlavní činností byl trénink střelby a běhů. Ale i mnoho her posilovalo, jak fyzicky ,tak i psychicky.Např. "morseovka","hledání kamenů","nošení vody", "párování ponožek","lentilky","skládání věty","co je v krabici?",atd.
Hlavní činností úterního dne byl orientační běh,který velmi kvalitně a atraktivně připravil Tomáš Bystřický,kterému je nutné ještě jednou poděkovat za přípravu.

Jednotlivá družstva - zelená,modrá,červená a žlutá,byla seznámena s pravidly orientačního běhu a střelbou,s orientací dle" buzoly"a mapy.

Závod byl odstartován v 15:00hod,v cíli bylo celé druřstvo červených s velkým náskokem za cca 2:00:58hod..

Ostatní přiběhli unaveni,ale spokojeni,že i přes větší orientační problémy a loupeživost některých náhodných diváků(kterým se zalíbily pohlednice - obrázky,určené pro závodníky),zvládli nástrahy tratí a vypořádali se na střelnici se střelbou.

Ve středu 12.8. se všichni připravovali na odpolední oblastní závody.
Počasí bylo polojasné,teplé na závody příjemné.
Prezentováno : 53 závodníků, kluby Elán Zruč, Tatran, Litice, DDM Děčín, Kadaň, Strakonice
Start rychlostního závodu RZ: V 16:00hod., ukončení ve 20:00hod. s vyhlášením výsledků.
Umístění našich závodníků :
žáci "A" - Honza Horák 2.místo (střelba 1)
žáci"B" - Tomáš Pavlík 1.místo (střelba 4)
Andrej Bilec 2.místo (střelba 3)
žáci "C" - David Šmíd 6.místo (střelba2)
Míra Vrána 7.místo (střelba 1)
muži "B" Pavel Horák 5.místo (střelba7)
muži "C" František Dolejší 1.místo (střelba7)
V této kategorii proběhla největší diskvalifikace - manipulace se zbraní ,celkem 3 závodníci.

Děkujeme pořadatelům a rodičům,kteří pomohli s organizací závodů a vydrželi do večerních hodin na vyhlášení výsledků a odměnění vítězů.

Druhá večeře,která byla velmi rychle a kvalitně připravena naší "gastronomkou"Pavlou,zmizela v té nejkratší možné době - všichni si pochutnali na výborné pomazánce a ve 22:00hod.se ukládali ke spánku za příjemného letního deště.

Ve čtvrtek 13.8. bylo ráno bez rozcvičky,protože byl nutný zrychlený ranní režim,z důvodu celodenního výletu do Plání. Většina se přesunula vozidly na vlakové nádraží v Plasech a ti co propadli cyklistice - Tomáš,Pavla,David, Alena,se vydali na cestu na kolech v délce cca 30km,terénem různorodým,asfalt,štěrk,tráva,kořeny,kameny atd.. Nadšení výletníků (i přes únavu ze zpáteční pěší tůry)bylo velké,protože jízda vlakem je romantická, jízda na koni je dobrodružná a jízda na kole je vše dohromady a ještě posilující.
Zpáteční cestu s námi ještě podnikly tři cyklistky:Martina,Pavla a malá ,odvážná Lidunka,která ihned po návratu z výletu musela absolvovat posilující spánek.Před večeří se ještě všichni zrelaxovali v bazénu.
Po večeři se v chatkách i před ,prováděla výroba panáčků z drátků a bavlnek,které byly součástí celotáborové hry "Anděl".
Tento velmi zábavný den byl zakončen večerkou ve 22:00hod.,ale hned ve 24:00hod.budíčkem pro večerní "stezku odvahy".Poté v 1:30hod.byla už pravá večerka.
V pátek byl posunutý budíček bez rozcvičky,vzhledem k noční hře. Dopoledne se prováděly kontrolní testy po týdenním soustředění. Výsledky ukázaly na dobře sestavený tréninkový program,protože 1km všichni zaběhli ve zlepšeném čase.
Běh 1km - 9.8. běh 1km - 14.8.

Honza Horák 8:16min. 5:04min.
Tomáš Pavlík 3:49min. 3:39min.
David Šmíd 4:10min. 3:41min.
Míra Vrána 4:17min. 3:44min.

Po obědě v poledním klidu byla příprava večerního programu na závěr týdenního soustředění.
Ve 14:00hod.se konali závody různorodých štafet a od 17:00hod. závody rodinných štafet.
Všichni se snažili a výsledky některých rodičů,kteří zbraň drželi vůbec poprvé,nebo po dlouhé době,byli vynikající a pro děti povzbujující.
Bojovné nasazení Věrky a Ríši ve svých štafetách,způsobilo zranění svalu na noze.
Po večeři a přípravách se ve 20:00hod. zahájil program,který ukončil krásný týden plný sportu i zábavy a nechal v nás mnoho hezkých zážitků.Určitě se v létě 2010 opět všichni sejdeme a zažijeme další krásné týdenní soustředění.V sobotním ránu po nočním "mejdánku" bylo vstávání trošku náročnější,ale všichni vše zvládli a zabalení,úklid chatek,rozloučení se provedlo v pěkném tempu,že odjezd v 10:30hod.byl tím správným pro ukončení týdenního soustředění.
Zde musíme poděkovat Věrce,Pepovi,Jirkovi,Blance,Pavle,že nás mezi sebe přijali a my jsme mohli pomoci při práci i zábavě se skvělými,přátelskými dětmi.