Únor 2009

BOB

17. února 2009 v 17:29 ČESKÝ ORIENTAČNÍ BIATLON
ORIENTAČNÍ BIATLON

Jedná se o kombinaci dvou tradičních sportů - orientačního běhu a biatlonu v zímních i letních formách. To znamená že závodník absolvuje v rámci soutěže běžeckou část (alternativně na horském kole, popř. na běžkách) jako orientační závod s mapou v terénu, popř. určuje lokalizaci míst na mapě a střelecké část probíhá s malorážnou puškou při střelbě na klasické biatlonové terče.
Místem vzniku je Švédsko, kde je také v roce 1998 založena Mezinárodní federace orientačního biatlonu (IBOF) a od tohoto roku jsou pořádány mezinárodní soutěže. V současnosti se každoročně pořádá soutěž Světového poháru a Mistrovství světa.
Český orientační biatlon má dvě historická data 22.července 2008, kdy Klub biatlonu Jílové uspořádal pro své kamarády, kteří se věnují i orientačnímu běhu historicky první Biatlonový orientační běh (BOB) na území Čech, aniž by pořadatelé tušili, že tento sport má své pravidelné soutěže. Po prvním získání informací o mezinárodním orientačním biatlonu se hrstka nadšenců rozhoduje a 28.října 2008 ustavuje sdružení "Český orientační biatlon".Pravidla orientačního běhu:
Trať orientačního běhu

Trať závodu není vytyčena v terénu jako v jiných sportech. Je pouze zakreslena fialovou nebo červenou barvou do mapy, Start se značí trojúhelníkem, čarami spojená kolečka s pořadovými čísly označují kontroly, které trať vymezují a cíl je zakreslen dvojitým kroužkem. Objekt kontroly je vždy uprostřed kolečka.
V terénu se stanoviště kontrol umisťují na význačné situační či terénní prvky (skály, kameny, prameny, světliny, posedy, krmelce, křižovatky, jámy, kupky apod.). Při delších tratích jsou na vybrané kontroly umísťovány občerstvovací stanice, kde může závodník doplnit ztracené tekutiny. O přesném umístění každé kontroly se dozvíte z popisu kontrol (např. východní roh plotu). V něm je uvedeno také kódové číslo kontroly, podle kterého se můžete při závodě přesvědčit, že jste na kontrole, kterou hledáte.


3. ČP a MČR v biatlonu žactva, 4. ČP v biatlonu D+D

17. února 2009 v 17:00 ZIMNÍ PŘÍPRAVA
Ve dnech 7.2. - 8.2.2009 jsme se zúčastnili (rozhodčí), v arálu Eduard,lyžařských biatlonových závodů žatctva,dorostu a dospělých.


Nová aktualizace

2. února 2009 v 17:40 ČLENOVÉ KLUBU

Nové složení našeho klubu od září 2008 a od ledna 2009:Přípravka -
Jaroslav Petráš
David Krippel
Milan Krippel

Žáci "A" -
Jan Horák

Žáci "B" -
Tomáš Pavlík,
Andrej Bilec

Žáci "C" -
David Šmíd
Miroslav Vrána

Muži "B" -
Richard Pavlík

Běžky a údržba

2. února 2009 v 17:29 ZIMNÍ PŘÍPRAVA
Zimní příprava na běžkách i sjezdovkách,je tím nejlepším tréninkem pro letní běhání.
Využijte SKIBUS z Kadaně o jarních prázdninách a víkendech.

Jízdní řády skibusy Klínovec