Bohužel naši partu opustily členky Hanka Švarcová a velmi úspěšná biatlonistka Míša Batoryová,je nám to líto,ale věříme,že budou úspěšné v další,jiné sportovní činnosti,kterou vyplní svůj volný čas.

19. října 2008 v 17:47 | A.Š. |  SPONZOŘI
elektromontáže

Děkujeme za sponzorování našeho klubu biatlonu -Kadaň,za trička pro členy klubu,za upomínkové předměty ,ktré jsme použili na sportovní ceny při našich sportovních akcí.
Těšíme se na další spolupráci v nové biatlonové sezóně 2009.

MV STAVBY s.r.o.

Děkujeme za sponzorování našeho klubu biatlonu -Kadaň. hlavně za zajištění dopravy na České poháry,které se konaly na Moravě a i regionální závody.Velmi nám zapůjčení vozidel pomohlo k rychlému a pohodlnému přesunu na závody v letní sezóně 2008.
Věříme,že nám zůstanete věrný ,jako hlavní sponzor, i v další závodní sezóně 2009.

Litický biatlon + bikebiatlon

19. října 2008 v 17:26
V sobotu 27.9. jsme absolvovali poslední závod této letní sezóny.

LITICKÝ BIATLON A BIKEBIATLON, pořadatelem byl klub biatlonu Plzeň - Litice.

Počasí - velmi teplé,slunečné -"babí léto".

Doprava: "Šuplíkáček" s řidičem Pepínem,soukromé vozidlo s nosičem pro kola

Účast: první závody naší přípravky- nejmladší ,noví členové- Honza Horák a Jarda Petráš,

Pavlík Tomáš, Šmíd David, Vrána Míra, Pavlík Ríša - za muže,trenér -nemocen.

Umístění : rychlostní závod RZ
přípravka hoši : Honza Horák 3.místo(střelba 2)
Jarda Petráš 6.místo (střelba 3)
První závod ve své biatlonové disciplíně a velmi povedený.
žáci "B" : Tomáš Pavlík 3.místo (střelba 2,2)
žáci "C" : Míra Vrána 2.místo (střelba1,2)
David Šmíd 3.místo (střelba 3,2)
muži "B" : Ríša Pavlík 3.místo (střelba 2,3)

Druhý závod," Závod na horských kolech + střelba, byl pro nás novým zážitkem a opět velmi úspěšný:
Honza Horák 2.místo, Jarda Petráš 4.místo, David Šmíd 3.místo , Míra Vrána 4.místo.
Na závěr musíme poděkovat klubu biatlonu Litice , za velmi kvalitně připravené závody a část bikebiatlonovou,která byla příjemným zakončením těchto sobotních závodů a vlastně celé letní sezóny.
Díky,díky,díky.

Závodní sezóna 2008 byla tímto ukončena.V soutěži družstev náš klub biatlonu Kadaň se umístil na 18. místě ( bodovaných 27 klubů).

8. října 2008 v 20:20
Zářijový víkend 19.9. - 21.9. byl vyvrcholením letní biatlonové sezóny žatctva.
Klub biatlonu Břidličná připravil Mistrovství České republiky v krásném prostředí Rýmařovska.

Odjezd z Kadaně - v pátek 19.9. ve 13:00hod., sponzorské vozidlo zlatá Octavie -firmy MV- stavby p.Vrány.

ŘIDIČ - Pavlík Ríša (jízda bezpečná,dle siln.pravidel,bez rizik)

účast si vybojovali : Pavlík Tomáš, Šmíd David, Vrána Miroslav(nezúčastnil se pro jiné zájmy - hudební), Batoryová Míša (nezúčastnila se , zakončení biatlonové sportovní kariéry)

navigace : přes Prahu na Hradec,Žamberk- zavřený úsek silnice č.11,objížďka- dále po silnici č.11 na Šumperk- cesta horská,klikatá, dojezd do Břidličné ve 21:30hod..

ubytování: v ZŠ -Břidličná - velmi slušná třída s televizí a gaučovým posezením-poležením, v sobotu ubytováni členové klubu Velké Karlovice.

Prezentace a seznamka s kluby Litic,Zruče,Jílové atd.

V sobotu 20.9. budíček v 7:30hod.,snídaně,příprava na závody,odchod 8:15hod.na závodiště.

Počasí : velmi chladné až zimní,vítr,déšť, +6,0°C

Start rychlostního závodu RZ : 9:45hod. za velmi nevlídného počasí. V těchto velmi náročných podmínkách se podařilo Tomášovi získat 1.výkon.třídu pro další závodní sezónu -2009.
David měl velké potíže při střelbě,za velmi silného větru se nedařilo a skončil na konci startovního pole.

umístění: žáci "B" Pavlík Tomáš 13.místo (střelba 1,0)
žáci "C" Šmíd David 26.místo (střelba 2,3)

Po závodech okamžité přesunutí na oběd a do tepla,sucha.Odpočinek a příprava na odpolední závod štafet.
Nasazení Tomáše do štafety klubu PORUBA.
Svým rychlým během i dobrou střelbou dokázal pomoci a získat 5.místo pro celou štafetu Poruby,z celkově 10 startujících štafet.
Podmínky byly stále nepříznivé,vítr zima a déšť,proto je tento výsledek velmi kvalitní .

Teplá sprcha a suché oblečení,večeře, všem přišla vhod po takto prožitém studeném dni.
Do večerky 22:00hod. volná zábava ,sledování komedie na DVD.

Budíček v neděli 21.9. v 7:00hod.,snídaně a častečné zabalení.Odchod na závodiště v 8:00hod.,nástřel 8:30 - 9:30hod.,rozběhání a zahřívání. POČASÍ : VĚTRNÉ,CHLADNÉ.

START ZÁVODU S HROMADNÝM STARTEM- ZHS V 9:45HOD.

UMÍSTĚNÍ : žáci "B" Pavlík Tomáš 12.místo(střelba 0,1)
žáci "C" Šmíd David 26.místo (střelba 2,4)

Tento mistrovský víkend se vydařil Tomášovi,který se vypořádal s nepřízni počasí a dokázal střelbou i během získat velmi dobré umístění.Naopak pro Davida to byly velmi náročné podmínky a umístění na konci startovního pole ,zapříčinilo i několik slziček .

Po obědě dokončení balení a odjezd ve 14:00hod..Dojezd do Kadaně za deště ve 20:00hod.

Odvoz a vrácení zapůjčeného vozu do Radonic p.Vránovi,kterému velmi děkujeme za pomoc při dopravě na mnoho závodů v této biatlonové závodní sezóně.

III.ČESKÝ POHÁR ATEX CUP Bystřice pod Hostýnem 09/2008

7. října 2008 v 20:01

V pátek 5.9. 2008 v 10:00hod. jsme odjeli na závody letního biatlonu do Bystřice pod Hostýnem.

Hlavní sponzor: MV STAVBY (p.Vrána)- zapůjčení vozu Tranzit s pohon.hmotami

Řidič : Ríša Pavlík (člen klubu i závodník regionů)

Účastníci: Andrej Bilec, Tomáš Pavlík, Míra Vrána, David Šmíd, Míša Batoryová

Počasí : do Prahy deštivé,za Prahou na" roletové" dálnici D1, SLUNEČNO ,TEPLO

Provoz : D1 TRADIČNÍ ,PÁTEČNÍ TIRÁCKÝ PROVOZ,15:30HOD.ODBOČKA NA VYŠKOV - BOURAČKA 3KAMIÓNY-ucpaná dálnice , v 16:30hod. uvolněn pravý pruh .

V 17:.30hod. - příjezd na závodiště, střelnice Bedlina,prohlídka tratí a prezentace.

18:30 hod. -přesun do tělocvičny ZŠ, VEČEŘE v restauraci a večerka ve 22:00hod.

V sobotu 7.9. 2008 ,budíček 7:30hod.,snídaně do postele a příprava na závodiště.

Trénink na tratích a střelnici za velmi neobvyklého počasí pro závody v Bystřici p./Hostýnem,tzn. velmi slunečné ,parné ,teplé ,jiné roky velmi studené,deštivé ,blátivé.

Ve 14:00hod. start závodu s hromadným startem- ZHS,

UMÍSTĚNÍ : žáci "A" Andrej Bilec 18.místo(střelba 0)
žáci "B" Tomáš Pavlík 10.místo( střelba 0,2)
žáci "C" David Šmíd 24.místo(střelba 2,2)
Míra Vrána 26.místo (střelba 0,2)
žákyně "C" Míša Batoryová 19.místo (střelba 1,1)

Tento závod se vydařil pouze Tomášovi,ostatní ,i přes kvalitní střelbu, se zařadili během na zadní pozice.

Po závodech a odpočinku jsme absolvovali večeři ve "sportbaru ".
Večerka ve 22:00hod.

V neděli 8.9. ,budíček v 7:00hod., částečné zabalení,snídaně a odjezd na závodiště.
Opět velmi teplé počasí i když nějaké deštivé mráčky se objevily,ale zůstalo u suchého závodního dopoledne.

Start rychlostního závodu - RZ -V 9:30hod.

UMÍSTĚNÍ : žáci "A" Andrej Bilec 19.místo( střelba 0)
žáci "B" Tomáš Pavlík 15.místo (střelba 0,1)
žáci "C" David Šmíd 23.místo (střelba 1,1,)
Míra Vrána 26.místo (střelba 2,3)
žákyně "C" Míša Batoryová 16.místo (střelba 1,1)

Také tento závod byl běžecky nevydařený,ale všichni se snažili ze sebe dostat co nejvíce sil,přesto soupeři tentokrát byli lépe připraveni.

ODJEZD: po úklidu a dobalení ve 12.30hod.odjezd z Bystřice pod Hostýnem ,počasí stále teplé,oblačné.
Dojezd do Kadaně( přes Radonice) v 18:30hod.