Květen 2008

I.Český pohár -ATEX Cup Jílové u Děčína 05/08

26. května 2008 v 17:23
Regionální závody letošní sezóny umožnily účast našich biatlonistů na závodech I.Českého poháru -ATEX Cup v Jílovém u Děčína - ve dnech 24.5.-25.5..
Bohužel na tento ČP nemohli odjet všichni.
Míša -zahraniční dovolená, Míra - nemoc, Andrej - nesplněna podmínka : lékařské potvrzení
Reprezentovali V KATEGORIÍCH : žáci B Pavlík Tomáš
žáci C Šmíd David
žákyně C Švarcová Hana
Doprava - Tranzitem DDM Šuplík,řidič "Pepíno"
Ubytování - v areálu chaty Mír - chatka pro 6os.
Stravování - v místě,obědy + večeře,snídaně vlastní,čaj vaříme
Počasí : slunečné,teplé, v sobotu navečer mírný déšť
Start vytrvalostního závodu VZ - I.kola ČP ATEX Cup v letním biatlonu žactva byl ve 12:00hod. za teplého počasí.
Startu se zúčastnilo v kategorii našich závodníků 88.Trať byla kvalitní,suchá ,přírodní s mírným převýšením,které narušilo pohodu při střelbě.
S tratí se nevypořádal David ,který poté pokazil i střelbu (2 4),umístění na 21.místě. Trápila se i Hanka,střelba (5 3),umístění na 21.místě, ale pro Hanku to byl první závod ČP v biatlonové kariéře,tak věříme ,že poznatky a zkušenosti ze závodů,uplatní v dalších svých reprezentacích.
Tento závod se vydařil Tomášovi,střelba (1 1 ),umístění na 17.místě,skvělý výsledek.
Posilněni obědem se všichni zúčastnili vloženého závodu supersprintu.Nejdříve proběhla klasifikace na střelnici,nejrychlejší střelbou.
Klasifikací prošel pouze David. Poté absolvoval závod s běžeckou částí a následná střelba vyřadila mnoho favoritů,ale i Davida.
Relaxování za mírného deště proběhlo v chatce při další soutěži. Kostky padaly i Ríšovi,který se pustil do bojů s kostkami i mládím.
V neděli 25.5. po snídani se provedl nástřel zbraní na rychlostní závod RZ .Slunce svítilo i hřálo a v 9:30hod. byl odstartován první závodník RZ. Všichni jsme věřili,že se bude dařit a opustí nás smůla při střelbě.
Bohužel ,David se mírně zlepšil,střelba (1 3),umístění na 20.místě.Hanka také mírně vylepšila střelbu (3 4),umístění na 21.místě. Nevydařený závod byl pro Tomáše,střelba (1 4 ),umístění na 30.místě.
Po vyhlášení výsledků a rozloučení jsme poklidili chatku,dobalili a vyčkali příjezdu Pepína,který nás rychle a bezpečně dovezl do Kadaně.Od 15:00hod.si všichni užívali domácí pohody.

Regionální závod - Zruč, Chlumčany

22. května 2008 v 20:14
V sobotu 17.5.2008 pořádal BK Elán Zruč rychlostní závod RZ v areálu BK u Drahotínského rybníku.
Dopravu nám zajistil p.Vrána,zapůjčením firemního vozu "Tranzit".
Za pěkného slunečného dne se našim sportovcům dařilo,hlavně střelba byla jedna z nejlepších.
Umístění : žáci A - Bilec Andrej 2.místo (střelba 0)
žáci B - Pavlík Tomáš 3.místo (střelba 1,1)
žákyně C - Batoryová Míša 1.místo (střelba 1,1)
Švarcová Hana - nedokončila,zbloudila
žáci C - Šmíd David 3.místo (střelba 0,0)
Vrána Míra 6.místo (střelba 5,1)
muži B - Pavlík Ríša 1.místo (střelba 3,2)
muži C - Dolejší František 3.místo (střelba 4,4,)
Po vyhlášení výsledků si všichni zasloužili dobrý oběd se zmrzlinovým pohárem.
Poté následoval přesun do místní školy ,kde jsme přespali v tělocvičně a v neděli 18.5. ráno po snídani jsme za deštivého počasí odjeli do Chlumčan na vytrvalostní závod VZ.
Pořadatel KB Chlumčany připravil závod s velmi náročnou tratí. Za stálého, vydatného deště se v 11:00hod.vydal první závodník na trať.
V cíli všichni vypadali,jako by právě absolvovali bahenní koupele.
Umístění : žáci A - Bilec Andrej 1.místo (střelba 2)
žáci B - Pavlík Tomáš 4.místo(střelba 2,2)
žákyně C - Batoryová Míša 2.místo (střelba 2,2)
Švarcová Hana 4.místo (střelba4,4)
žáci C - Vrána Míra 4.místo (střelba 2,0)
Šmíd David 6.místo (střelba 1,2)
muži B - Pavlík Ríša 2.místo (střelba 5,3,5)
Děkujeme Ríšovi, přestože měl v nohách dost kilometrů ,dovezl nás bezpečně domů

Regionální závod ČP - Boletice n/L.

4. května 2008 v 7:35
V pořadí druhé regionální závody ČP se konaly v Boleticích u Děčína. Pořadatelem -KB Jílové ,byly uspořádány na počest Ludvy Vojtka.
Regionální závod ČP - 7.Memorial Ludvy Vojtka v sobotu 26.4. byl slunečný a velmi pohodový, i když na samém počátku, při příjezdu a parkování,to tak nevypadalo. Na velmi měkkém, rozbahněném terénu se naše vozidlo zn.Suzuki(osobní ,ne terénní),propadlo velmi hluboko do hustého blátíčka. Díky našim sportovcům i ostatním se podařilo auto ručně vytáhnout.
Rychlostní závod RZ - absolvovalo 81 závodníků z 8 klubů i z Německa.Na tratích s dvěma brody,naši sportovci zabojovali a vydařené střelby byly důsledkem dobrých umístěních.
muži B: Ríša Pavlík (první střelba z malorážky) - 3.místo
Druhý zavod - ŠTAFETY MIX - byl sestaven z 22 štafet,vžy dvě vzduchovkové střelby a jedna malorážka.
Umístění štafet ve složení : Míra Vrána,Nikola Pohlreichová,Jan Kukačka - 5.místo