27Tatran371,6882,42*92,08*91,66*105,52*
28Chlumčany24,6024,60*

Mistrovství ČR - ATEX Cup 09/07

29. září 2007 v 20:16
Vyvrcholení závodní sezóny letního biatlonu žactva, se konalo o víkendu 21.9. - 23.9.2007 v Praze na Barrandově.
Počasí: velmi slunečné a teplé po celý víkend
Odjezd z Kadaně 21.9. v 16:00hod,příjezd do Prahy v 17:30hod.,ubytování a odjezd tramvají č.14 na Václavské náměstí do KFC ,na večeři.Každý si dal dle svých chutí a poté opět odjezd na Barrandov.
Osobní hygiena a večerka,která byla velmi narušena spolubydlícími,kteří i ve 3:30hod. rámusili,jako by bylo odpoledne.
V sobotu 22.9. po snídani měl být nástřel od 8:30hod. ,ale pro zpoždění dovozu pečiva pro hromadné snídaně ,byl program závodů o 1.hodinu posunutý.
Start prvního závodníka rychlostního závodu -RZ, byl v 10:45hod..Postupně odstartovali i naši závodníci. Velmi jsme očekávali, jak se s tratí a se střelbou vypořádá Míša,která měla šanci se dostat na bednu v celkovém pořadí jednotlivců za sezónu 2007.Bohužel soupeřky byly rychlejší a Míša se svým výkonem dostala na 10.místo,nevyšla střelba,která byla za 3, touha zvítězit, svazovala Míše ruce i nohy .
Také Tomáš Pavlík se nevypořádal se střelbou dle svých dosavadních výsledků.Střelba za3,znamenala umístění na 9.místě.
Střelba vyšla Davidovi Šmídovi za 1,ale nevypořádal se běžecky se svými soupeři,kteří měli střelbu podstatně horší.Přesto 16.místo z 29startujících, je dobrý výkon.
Po přestávce na oběd a odpočinek,v 15:45hod. byl odstartován závod štafet - RZ.Tohoto závodu se zúčastnila pouze Míša z našeho klubu,štafetu musí tvořit vždy 2 z jednoho klubu a 1závodník může být vypůjčen z jiného klubu.Míša tvořila štafetu s dívkami z klubu Orlová- Lucií Loučímovou a Kristýnou Bosovou.
Takto vytvořená štafeta nedala šanci svým soupeřkám,i když Míša své kolegyně po střelbě trošku napínala,ale běžecky se s tratí vypořádala a předávka proběhla na prvním místě .Toto umístění si děvčata udržela až do cíle. Při vyhlášení výsledků štafet dívky "B"na stupni nejvyšším byl zastoupen náš klub, díky Míše Batoryové.
Závodníci si zasloužili rehabilitaci ,aby další den byly výkony ještě lepší.Proto jsme po večeři zajeli sl.vozem do AQUADREAMU na Barrandově. Videozáznam pod článkem.
Večerka ve 22:00hod.byla po domluvě s členy klubu Jilemnice dodržena.
V neděli 23.9. od 8:30hod. do 9:30hod.nástřel a start první skupiny závodu s hromadným startem -ZHS v 9:45hod..V tomto závodě se Míša zlepšila ve střelbě za 2,i běžececky a skončila na 5.místě .Tomáš Pavlík střelba za 4,umístění na 10.místě.David Šmíd -střelba za 5,umístění na 26.místě.
Vyhlášení výsledků nás vcelku potěšilo,i když Míše umístění na bedně v celkovém hodnocení,nevyšlo.
Tímto jsme zakončili závodní sezónu,která byla pro nás vynikající,protože ve čtyřech,ČP ve třech závodnících jsme zvládli na 16.místě v celkovém pořadí Družstev,zhoršení z 15.místa v roce2006.
Nyní nás čeká zimní příprava ,přestup našich závodníků do skupin :žáci "B"-Tomáš Pavlík
žákyně "C" - Míša Batoryová
žáci"C" - David Šmíd, Míra Vrána
To znamená - delší běžecké tratě a pro "C" navíc střelba "stojka".
Přejeme aspoň takové úspěchy jako v roce 2007.

3.Český pohár -ATEX CUP Letohrad 09/07

28. září 2007 v 19:28
Víkend 7.9. - 9.9. byl dalším pokračováním závodů v letním biatlonu 3.kola Českého poháru žactva - ATEX CUP v LETOHRADU.
V závodní sezóně 2007 si účast zajistili :
Doprava:sl.vůz DDM- Šuplík :ŠUPLÍKÁČ,s řidičem ,fanouškem Pepínem
Ubytování :ve škole ,třída VI.A
Stravování : snídaně vlastní,čaje + pečivo,oběd,občerstvení na závodišti,večeře v restauraci letohradského zámku
Počasí:chladné,deštivé
V pátek 7.9. ve 13,00hod. odjezd od ŠUPLÍKU a příjezd na závodiště Letohrad cca 19:00hod.
Ubytování ve škole,večeře a večerní prohlídka Letohradu,zámecké zahrady. Po návratu ,hygiena a večerka ve 22:00hod.
V sobotu 8.9. po snídani přesun vozem na závodiště areálu biatlonu "Šedivský lom "Letohrad.
Start prvního rozběhu rychlostního závodu s hromadným startem ZHS byl ve 13:00hod. a začal drobný déšť,který ustal po doběhnutí posledního závodníka.
Naši závodníci se s těmito podmínkami vypořádali takto: nejlepší a potřebné umístění pro M ČP v Praze, dosáhla Míša - 2.místo, David - 16.místo,Tomáš -16.místo.
Díky našemu doprovodu Pepínovi,se všichni naši mohli hned po závodě ohřát a převléci ve vyhřátém "Šuplíkáčku".
Odjezd ze závodiště v 16:30hod.,teplá koupel a odchod na večeři do sklepní restaurace.Všichni se dobře "napapali" dle svých chutí a poté se hezky usínalo a nabíralo nových sil na druhý závodní den.
V neděli 9.9. po snídani a zabalení báglů,úklidu třídy(ponecháno poděkování VI.A zaubytování na plakátku DDM -Šuplík) opět přesun na závodiště.
Počasí se trošku vylepšilo i když bylo zase více větrno. Nástřel probíhal od 8:50hod. do 9:50hod., první závodník rychlostního závodu RZ odstartoval v 10:00hod.
Tomáš Pavlík v žácích "A" se soustředil na střelbu za 2, a to znamenalo posun na 12.místo.
David Šmíd v žácích "B" bohužel střelba za 4, a to znamenalo pokles na 19.místo.
Míša Batoryová v žákyních "B" i střelba za 2,znamenala pokles na 5.místo.
Vyhlášení výsledků nás potěšilo ,protože nás na bedně zastoupila Míša Batoryová na 2.místě za ZHS.
Po vyhlášení jsme se rozloučili s Letohradem a ubírali jsme se směrem na Kadaň. Přestávku jsme udělali v Praze na občerstvení v Mc´Donalds Děkujeme Pepínovi za rychlou,bezpečnou dopravu našich úspěšných závodníků.

Maxičky -Děčín 2.9. 2007

28. září 2007 v 16:44
V neděli 2.9. byla důležitá účast našich závodníků na závodech Přeboru Ústeckého kraje v biatlonovém sprintu,kde změřili své běžecké i střelecké kvality s ostatními ,po prázdninovém odpočinku a relaxaci.
Během prázdnin byl zakoupen sl.vůz TRANSPORTÉR pro DDM -Śuplík,který nám je k dispozici na příslušné závody letního biatlonu.Tímto je vyřešen velmi náročný přesun na závody Českých pohárů,které jsou pořádány na území Moravy,kam jsme cestovali převážně ČD.
Děkujeme vedení DDM-Šuplík,řediteli Štěrbovi a řidičům.
Počasí bylo velmi letní a závodní trať docela náročná pro kotníky závodníků.Ti se vypořádali s nerovností tratě, i přes několik malých kotrmelců,vcelku statečně.
Míra Vrána - 2.místo
Na těchto závodech se dokázalo,jak je biatlon krásný a napínavý i pro jednotlivé závodníky.Např. v RZSS je velmi důležitá střelba,zde to dokázal Míra i David.
V přestávce mezi závody,skupinka našich závodníků a doprovodu (i řidič),zaběhla do místních hlubokých lesů a přinesla kvalitní houbové úlovky.

Konec závodní sezóny 2007

28. září 2007 v 15:44 | A.Š.
Nejdříve bych se chtěla omluvit,že jsem se věnovala v posledních měsících (srpen,září),více práci,která je též mým koníčkem,ale je i zdrojem peněz,které mohu částečně použít pro další koníček-biatlon,kde se nabíjím energií a zažívám velmi krásné chvilky při závodech našich sportovců,kdy ze závodů udělají napětí ,příslušné kvalitní detektivce,jako to bylo v posledních závodech ČP. Informace o závodech jsou v příslušných článcích a fota ve fotogalerii.