Červen 2007

Líně u Plzně - 23.6.2007

23. června 2007 v 21:30 | A.Š.
V sobotu 23.6.2007 jsme se zúčastnili už pátého regionálního závodu ČP v letním biatlonu v Líni u Plzně, pořádaného KB Baník Líně.
Doprava na tento závod nebyla bez problémů. Odjezd z Kadaně v 8:00hod.soukromými vozy s řidičem Pavlíkem R. a s řidičkou Šmídovou A..Cestu nám zkomplikovala havárie vozu "TIR",KTERÝ ZABLOKOVAL HL.SILNICI.Objížďka cca 9km nás zdržela,takže jsme přijeli později a měli jsme kratší čas na prohlídku tratě a na nástřel.
Počasí už nebylo tak parné jako na předešlých závodech,spíše oblačné, pár dešťových kapek zkropilo závodní tratě na místním koupališti,ale všem startujícím - 29, ze čtyř klubů, to bylo spíše příjemné než nepříjemné.
Start rychlostního závodu - RZ byl v 11:00hod..
Náš klub biatlonu - Kadaň reprezentovali v kategorii žáci A - Pavlík Tomáš, který bezchybnou střelbou dokázal,že se závod od závodu zlepšuje, umístění na 1.místě,
v kategorii žáci B- Šmíd David se snaží vylepšit a zrychlit běžecky,střelba za 1 a 2, mu vynesla umístění na 2.místě,
v kategorii žáci B- Vrána Míra bojoval o dosažení výkonnostní třídy -VT 2,bohužel nepovedená střelba za 2 a 2, k tomuto cíli nevedla,ale umístění na 4.místě bylo zasloužené,
v kategorii žákyně B- Batoryová Míša byla velikou favoritkou,která umí bezchybnou střelbu ,ale bohužel i "mistr tesař se utne", tentokrát střelba za 1 a 4, stačila na umístění na 3.místě.
Všem blahopřejeme a přejeme pěknou prázdninovou rehabilitaci,trenérovi i rodičům hezkou,slunečnou dovolenou a mnoho sil do nových zářijových biatlonových bojů na regionálních ,ČP i Mistrovství ČR .

Rozhodčí

19. června 2007 v 20:27 | A.Š. |  ČLENOVÉ KLUBU
O víkendu 16.- 17.června se konal 2.ČP ATEX Cup v letním biatlonu D +D v Jáchymově na středisku EDUARD. Trenér p. Dolejší a členka A. Šmídová vypomáhali na těchto závodech jako rozhodčí na střelnici. Několik záběrů je pod tímto článkem.

ČSB - Rožnov p/R.

19. června 2007 v 19:28

Rožnov pod Radhoštěm dějištěm II.kola ATEX Cupu žactva v letním biatlonu 2007

13.6.2007 autor: L.Schorný
Mladí biatlonisté se o víkendu 9.-10.června 2007 utkali opět o cenné kovy. Tentokrát na rožnovském závodišti. Zde si na rozdíl od předešlého kola mohli poměřit svoji výkonnost se závodníky ze Slovenska. Na start sobotního závodu s hromadným startem se postavilo celkem 131 závodníků, z toho 15 reprezentantů ze Slovenska. V sobotu a v neděli, kdy byl na programu rychlostní závod, počasí pořadatelům i závodníkům přálo. Narůstající teplo vždy v pravý čas vystřídala krátká, osvěžující deštivá přeháňka.
Po oba dny bylo opravdu na co koukat a o dramatické momenty nebyla nouze. A tak již třetí vítězství přidal do své sbírky Štěpán Janíček z Třebíče v kategorii žáci A. Ziskem dvou zlatých a posunem na druhou příčku celkového hodnocení v soutěži jednotlivců se může pochlubit Fabián Štoček z Jilemnice v kategorii žáků B. Zatím bez ztráty bodu famózně proplouvá všemi závody ATEX Cupu David Chytil z Bystřice p.H., který si připsal již čtvrté vítězství v kategorii žáků C a upevnil si tak své vedoucí postavení v celkovém hodnocení jednotlivců.
Stejně znamenitě si počíná i žákyně C Michaela Györgyová z Břidličné, která i zde dokázala odolat útokům Radky Zicháčkové z Bystřice pod Hostýnem. V žákyních B si tentokrát "double" odvezla Kristýna Bosová z Orlové a také žákyně A Petra Křišťanová z Elánu Zruč, která v obou závodech ani jednou neminula cíl.
Přes prázdniny budou zajisté všichni ladit formu na září, kde budou moci svoji připravenost zúročit 8.-9.9.2007 při III.kole ČP - ATEX Cupu žactva v Letohradu a 22.-23.9.2007 při Mistrovství České republiky žactva v letním biatlonu 2007 v Praze.

Michaele Batoryové úvod Českého poháru vyšel výborně

19. června 2007 v 19:23 | Dolejší F.
Trumfem byla bezchybná střelba
Prvního letošního závodu Českého poháru v letním biatlonu žáků,který se konal 25.-26.května v Bystřici pod Hostýnem,se zúčastnili též závodníci klubu biatlonu DDM Kadaň. Výsledky ukázaly,že jsou na závody dobře připraveni.
V sobotním závodě,který se běžel jako vytrvalostní,na trati 1 500m v kategorii žáků 10 -11 let,obsadil Tomáš Pavlík 5.místo. Ještě lepšího výsledku dosáhla v žákyních 12 -13let na trati 2000m Michaela Batoryová,když zásluhou bezchybné střelby obsadila pěkné 2.místo.
V žácích 12 -13let obsadil ještě David Šmíd 22.místo.
V neděli se běžel rychlostní závod s hromadným startem,kde na trati 1000m v žácích 10 - 11let obsadil Tomáš Pavlík 6.místo.V žákyních 12 -13let na trati 1 500m zvítězila,opět zásluhou bezchybné střelby,Michaela Batoryová. V žácích 12 -13let na téže trati obsadilDavid Šmíd 15.místo.
Je třeba vyzdvihnout výkon Michaely Batoryové,která zásluhou bezchybné střelby a rychlého běhu porazila závodnice ze střediskových center mládeže z celé republiky.

2.Český pohár - ATEX Cup Rožnov pod Radhoštěm 06/07

13. června 2007 v 19:21 | A.Š.
O víkendu ve dnech 8.6. - 10.6. se konalo 2.kolo Českého poháru - ATEX Cup v Rožnově pod Radhoštěm.
Účast si zajistili : žák "A" - Pavlík Tomáš
žák "B" - Šmíd David
žákyně "B" - Batoryová Míša ( nezúčastnila se - učení.Vynecháním tohoto 2.ČP se propadla v soutěži jednotlivců z 1.místa na 3.místo.)
žák "C" - Točík Rosťa ( nezúčastnil se- závody koloběžky)
Doprava : vlakem v pátek 8.6. 9:47hod. z kadaňského vlakového nádraží- do Valašského Meziříčí 17:18hod.,zde přestup a v 18:45hod.cílová stanice Rožnov pod Radhoštěm.Přesun z nádraží do Campingu Rožnov ve vzdálenosti cca 4km. Bylo použito služeb Taxi (placeno z mé peněženky),protože cesta vlakem 9hodin,velké dusno a vzdálenost do campingu, by způsobila úplné vyčerpání a závody druhý den, by naši biatlonisté mohli sledovat jako diváci.
Počasí: velmi teplé až horké slunečné, s mírnou bouřkou
Ubytování : Camping Rožnov -v podhůří Beskyd ,1chatka pro dva, 1pokoj pro čtyři,
Stravování : snídaně - čaje vaříme + pečivo z obchodu v kempu
obědy - polévka, na závodišti střediska Orbit
večeře - v kempu
Po částečném vybalení , všem prospělo plavání a řádění v místním bazénu. Poté večeře mimo kemp a ve 22:00hod. večerka.
Dne 9.6. v sobotu 8:00hod.budíček a snídaně. Po 9:00hod. odchod na závodiště střediska Orbit, vzdáleném 1,5km .Trénink na tratích a střelnici do 10:30hod. Malé občerstvení a hra s "hacky saky". Od 11:50hod. - 12:50hod. nástřel.
Před startem bouřlivo a mírný déšť. Celkem se sešlo 131 startujících.
Start vytrvalostního závodu s hromadným startem ZHS - 2.kola ČP ATEX Cup v letním biatlonu žactva byl ve 13:00hod. za mírného deště a hromobití. Tratě byly mokré a více nástrach, v podobě větších kořenů,šišek a nerovností, čekalo i na naše závodníky. PavlíkTomáš se v jedné prudší zatáčce tzv."vyválel" na kluzkém kořenu,ale dokázal se rychlým během dostat na 6.místo ve své kategorii žáků "A". Podstatně horší pád měl náš druhý závodník Šmíd David,který při předbíhání soupeře, uklouzl na blátě a ze závodu musel odstoupit - poranění kolena . Ve své kategorii žáků "B" nebyl bodován.
Po závodech prvního dne ,bylo nutné naordinovat léčbu a rehabilitaci na zranění po pádech na tratích.V kempu jsme využili bazénu, plavání a poté i řádění s ostatními,např. "Jílováky". Před večeří už všechna zranění byla zapomenuta a ještě se před spánkem posilovalo v "lanovém centru". Tomáš nám ukázal jaký je odvážný a silný ,docela nás překvapil a pěkně nám to nandal. Obrazový záznam je pod článkem.
Dne 10.6. v neděli 7:30hod.budíček,hygiena, snídaně,zabalení báglů , vyklizení chatky a pokoje.Příprava na přesun na závodiště ,odchod v 8:15hod..Nástřely od 8:50hod.- 9:50hod..
Start rychlostního závodu RZ - 2.kola ČP ATEX Cup v letním biatlonu žactva byl v 10:00hod. za polojasného počasí. Tratě byly mokré jen v místech stínu,větší část byla vyschlá.První náš závodník Pavlík Tomáš se tentokrát s tratí vypořádal bez pádu,ale střelba nebyla nejlepší,3chyby znamenaly 3trestná kola,která vzala síly do finiše a umístění na 11.místě v kategorii žáků "A", bylo pro Tomáše zklamáním.Naopak překvapení a radost z nejlepšího umístění na závodech ČP dosáhl Šmíd David,který se nevypořádal s kořeny na trati a upadl,ale vyšla mu střelba -0,1 a běžecky se dostal na 12.místo v kategorii žáků "B".
Tentokrát jsme na bedně nestáli,ale dva závodníci našeho klubu biatlonu dokázali udržet umístění v soutěži družstev a to na 15.místě z celkového počtu 26 družstev bodovaných (pokles ze 14.místa je výborný výsledek).Gratulujeme a příští závody zabodují všichni nominovaní členové klubu biatlonu -Kadaň .
V kempu jsme využili bazén k relaxaci před dlouhou cestou domů.K přesunu na vlakové nádraží jsme využili opět služeb Taxi ve 13:00hod..Z Valašského Meziříčí jsme odjeli EUROCITY (spojení,které má minimální zpoždění) 14:10hod.do Prahy hl.nádr..Přestup na rychlík do Kadaně v 19:19hod a příjezd do Kadaně ve 22:10hod.
Tato cesta sice byla náročná,dlouhá,ale ne tak "hororová"jako předešlá z Bystřice pod Hostýnem.