Květen 2007

ČSB

30. května 2007 v 19:42

I.kolo ATEX Cupu v letním biatlonu 2007 v kategoriích žactva

28.5.2007 autor: V.Fiřtík
Hromadný start, Bystřice 27.5., žáci Czná své vítěze a poražené.
Nečekané se stalo skutečností, v Bystřici pod Hostýnem zřejmě poprvé při soutěžích nepršelo ! A to i když po celé zemi řádí přívalové deště, kroupy a nárazové větry. Sportovci z 25 klubů si tak nemohli na nepřízeň počasí stěžovat. Snad jen na sobotní velké vedro (30 °C, slunečno)silně ubírající síly a nedělní vítr (28°C,oblačno,občasný vítr) někdy ovlivňující střelbu. Celkem 141 startujících v 6 kategoriích tak mohlo dobře ukázat svoji dosavadní běžeckou a střeleckou připravenost a trenérům odhalit reservy pro další směr přípravy.
Výsledkové listiny ovládli především domácí závodníci z Bystřice p/H a sportovci z Břidličné, Rožnova p/R. a Orlové, kteří několikrát vystoupili na stupně vítězů. Velmi razantním způsobem, ziskem 200 bodů do hodnocení Českého poháru, vstoupili vítězové obou závodů. "Doublem" se pyšní v kategorii žáků C David Chytil (Bystřice), v kategorii žákyň C Gyögyová Michaela (Břidličná), v kategori žáků B Grentek David (Bystřice) a v kategorii žáků A Janíček Štěpán (Třebíč).
O další body se žactvo opět vydá bojovat za 2 týdny, kdy se ve dnech 9.-10.6. uskuteční soutěž II.kola ATEX Cupu 2007 v Rožnově pod Radhoštěm.

1.Český pohár - ATEX Cup Bystřice pod Hostýnem 05/07

30. května 2007 v 19:29 | A.Š.
Po několika regionálních závodech v letním biatlonu se naši úspěšní závodníci mohli zúčastnit ve dnech 25.5. - 27.5.2007, 1. kola Českého poháru - ATEX Cup v Bystřici pod Hostýnem.
Účast si vybojovali : žák "A"- Pavlík Tomáš
žákyně "B" - Batoryová Míša
žák "B " - Šmíd David
žák "C" - Točík Rosťa ( nebyl uvolněn ze školy)
Doprava : vlakem7:47hod. z Kadaně - do Hulína,zde přestup a v 15:55hod.cílová stanice Bystřice pod Hostýnem.(zpoždění cca 10min.) Z nádraží přesun pěšky 2-3km do střediska SOLA GRATIA.
Počasí : velmi teplé,horké ,tropic po celý víkend
Ubytování: tzv.ROTUNDA- celá výprava ( 3 děti + 3 dospělí) kolem 17:00hod.
Stravování : večeře na středisku SOLA GRATIA,
snídaně - čaje vaříme sami a pečivo nakoupené v Bystřici p/H.
obědy na závodišti v bufetu - teplé polévky
Po večeři prezentace na závodišti cca 1,5km od ubytování.Prohlídka tratí a střelnice,od loňského roku žádná změna. Vlastně podstatná změna byla v povrchu tratí - byly suché, nepromáčené.
Po prohlídce závodiště přesun na Rotundu,volné chvíle vyplněné stolním tenisem do 21:30hod.,poté os.hygiena,Míša a David perličková koupel na regeneraci . Ve 22:00hod. večerka.
Dne 26.5. v sobotu budíček 7:30hod.,snídaně a po 9:00hod.odchod na závodiště.Do 11:00hod.trénink na trati a trénink střelby.Poté mírné občerstvení, hraní Petanqu a příprava na nástřely od 13.00hod.- 13:50hod..
Start vytrvalostního závodu VZ - 1.kola ČP ATEX Cup v letním biatlonu žactva byl ve 14:00hod. za velmi horkého počasí.Naši závodníci si vedli ve velké konkurenci výborně. Pavlík Tomáš se vypořádal jak se střelbou,tak i s během a dosáhl na krásné 5.místo.Batoryová Míša opět dokázala,že je nejlepší střelkyně a zvládla obě střelby za 0,běžecky zaostala pouze za jednou závodnicí,tedy 2.místo na ČP je velmi krásný výkon. Bohužel další člen týmu ,Šmíd David se trápil na trati s během,přestože první střelba byla za 2,druhá čistá za 0,stačilo to pouze na 22.místo.
První závodní den se vydařil ,proto jsme si mohli dopřát zmrzlinu,či nanuka při nákupu potravin, pro cestu zpět, ve městě Bystřici p/H.Na další den jsme se posilnili večeří, Tomáš relaxoval ve vířivce a všichni se pak velice dobře bavili při st. tenisu. Večerka ve 22:00hod.a okamžitý spánek,byl tím největším posilněním na další náročný den.
Dne 27.5. v neděli budíček 7:00hod.,lesní jahůdky pro zdravější vstávání,snídaně a příprava na závody,odchod v 8:15hod. Nástřely od 8:30hod. do 9:15hod.
Start rychlostního závodu se skupinovým startem RZSS - 1.kola ČP ATEX Cup v letním biatlonu žactva byl v 9:30hod.za polojasného počasí. Opět se naši závodníci neztratili v konkurenci zúčastněných 25 klubů,celkem 141 závodníků.Pavlík Tomáš tentokrát dosáhl na 6.místo,tedy si o jedno místo pohoršil,ale bylo to pouze o pár vteřinek.Naopak svého výborného výsledku se dočkal Šmíd David,který se vypořádal s během i se střelbou,obě byly za 1,proto se posunul na 15.místo ve výsledkové listině. Nejlepšího výsledku dosáhla Batoryová Míša,která v tomto závodě podala výkon,který ji udělil výstižnou přezdívku"RAKETA",protože obě střelby za 0 a i běžecky by se umístila na 2.místě v kategorii žáků"B",ale ve své kategorii žákyň "B" získala 1.místo a porazila své soupeřky ze sportovních tříd.
Vyhlášení vítězů bylo pro náš klub velmi příjemné a radostné,protože zásluhou naší "Rakety" Míši jsme měli zastoupení na bedně a to hned dvakrát.
Gratulujeme všem za dobrou reprezentaci klubu biatlonu DDM -Kadaň.
Z krásných zážitků jsme se museli vrátit do aktuální atmosféry přesunu na středisko SOLA GRATIA a dobalit své batohy a připravit se na cestu zpět do Čech do svých domovů.Zde patří velké poděkování klubu biatlonu Zruč-p.Fabišíkovi,který nám zapůjčil řidiče a umožnil nám přesun na vlakové nádraží jejich vozem,tím nám ušetřil poslední zbytek našich sil,které jsme potřebovali na další cestování vlakem.
Cesta vlakem zpět nebyla vůbec jednoduchá,ale spíše dobrodružná,nepříjemná ,až hororová.Dle výpisu z jízdního řádu . z Bystřicep/H. 13:38hod.do Hulína 14:02hod.,odjezd z Hulína 15.07hod. do Prahy hl.nádr.19:05,přestup a odjezd z Prahy hl.nádr.19:19hod.do Kadaně -Prunéřov22:01hod.odjezd 22.04hod.příjezd do Kadaně 22:10hod. -27.5.
Ale skutečnost byla úplně jiná a opravdu velmi napínavá. Při odjezdu z Hulína jsme měli zpoždění 5min.,ale při příjezdu do Prahy už bylo zpoždění 60minut.,takže nám odjel vlak do Kadaně -Prunéřov.Informace Praha hl.nádraží byla tato: odjezd z Prahy Masar.nádr.20.55hod.do Ústí n/L,příjezd ve 22:14hod. a teď hororové údaje, odjezd z Ústí n/L. v 0:48hod. do Chomutova příjezd 1:59hod.,odjezd z Chomutova ve 4:08hod. a příjezd do Kadaně ve 4:30hod. - 28.5. Takto jsme měli cestovat s dětmi ve věku 9 - 12let.
Po přesunu na Masaryk.nádraží jsme odjeli vlakem do Ústí n/L.ve 20:55hod.,mezitím jsme se spojili s p.Batorym a s p.Macháněm a domluvili jsme se na odvozu z Ústí n/L.soukr.osobními vozy. Děkujeme za pomoc a ochotu.Ještě při odjezdu z Ústí n/L.nás zastihla bouřka a průtrž ,do Kadaně jsme dorazili ve 24:00hod. 27.5.
Dodatek- při dojezdu do Ústí n/L. JSME MĚLI 10MIN.ZPOŽDĚNÍ A NA TENTO VLAK ČEKAL OS.VLAK DO CHOMUTOVA, tento jsme na informacích v Praze hl.nádraží nezískali,bohužel to je ta skutečnost,že se nedá věřit vůbec ničemu.

Účast na akademii

23. května 2007 v 20:49
Dne 10.5.2007 se konala na Střelnici Akademie DDM Šuplík. Za náš klub biatlonu -Kadaň , se zúčastnili Tomáš Pavlík, David Šmíd, Míra Vrána - vypomáhal oddílu stolního tenisu .
Další náš člen Rosťa Točík se zúčastnil jako divák.

KADAŇSKÉ NOVINY

18. května 2007 v 22:32
Biatlonistům se opět dařilo
V sobotu a v neděli 28.a 29.dubna se konal další regionální závod v letním biatlonu a tentokrát s mezinárodní účastí závodníků z Německa v Jílovém u Děčína. Zúčastnili se ho opět závodníci klubu biatlonu DDM Kadaň.Na těchto závodech se neztratili a dosáhli dobré výsledky.Nejlepší výsledek dosáhl Tomáš Pavlík,který dvakrát zvítězil a jednou obsadil druhé místo,když jej porazil závodník z Německa. Ostatní závodníci byli též úspěšní.David Šmíd obsadil 3.a 5.místo,Miroslav Vrána skončil pátý stejně jako Rostislav Točík.
Další závody se konají 12.května ve Zruči u Plzně a 13. května v Liticích a opět se jich zúčastní naši závodníci.
Biatlon hledá
Klub biatlonu při DDM Šuplík hledá do svých řad mladé dívky a chlapce ve věku 9 - 10 let. Přijďte mezi nás provozovat tento krásný sport,který se koná v přírodě. Hlaste se v DDM Šuplík.

Zruč u Plzně - 12.5.2007,Litice - 13.5.2007

16. května 2007 v 18:22 | A.Š.
V pátek 11.5.2007 byla po celé ČR velmi silná vichřice,ale nás tato změna počasí, neodradila od plánovaného víkendu,který byl dalším pokračováním naší účasti na regionálních závodech v letním biatlonu ČP ve Zruči u Plzně dne 12.5. a v Plzni- Liticích dne 13.5.
Po příjezdu na závodiště,prohlídce tratí a nástřelu, začala nepříjemná bouřka s deštěm,proto museli pořadatelé BK ELÁN ZRUČ ODLOŽIT START PRVNÍHO ZÁVODNÍKA cca o 1hod..
Po bouřce opět vysvitlo slunce a bylo příjemné teplo,tratě vysychaly postupně,takže Rychlostní závod- RZ byl blátivější.
Naše závodníky , v tomto složení : žák "A " - Tomáš Pavlík ,žákyně "B" - Míša Batoryová , a žáci "B"- David Šmíd, Míra Vrána,počasí ani tratě nezaskočily,podali výborné výkony. Výsledky v tabulce pod článkem.
Po závodech biatlonových jsme si krátili čekání na vyhlášení vítězů,turnajem v Petanque,bylo to příjemné odreagování.
Ještě před ubytováním jsme navštívili blízké muzeum letadel a vojenské techniky.
Ubytování bylo sportovní ,tzn. v tělocvičně ,zde jsme opět pořádali různé sportovní soutěže mezi družstvem dospělých a družstvem dětí,vítězství si zasloužili mladí.(dospělí jim to příště vrátí). Při hrách vznikla škoda - zásah míčem - odnesly to brýle.
Druhý den po snídani a celkovém úklidu jsme přejížděli přes Plzeň do Litic na další závod .Tentokrát nám počasí přálo už od rána, opět byl letní ,sluneční den,dost horký.
Tratě byly připraveny v areálu Hliniště, pořadatelem KB Plzeň - Litice .Vytrvalostní závod -VZ- byl náročnější,( převýšení,povrch asfaltový),přesto jsme opět získali 2x umístění na bedně. Výsledky pod článkem.
Vítěz Tomáš při doběhu do cíle si způsobil menší zranění - bolest kolena.Přejeme mu brzké uzdravení.
Po vyhlášení vítězů jsme opustili plzeňský krásný kraj a odpoledne se naše úspěšná výprava navrátila do svých domovů.
Musíme poděkovat rodičům ,kteří zajistili dopravu soukromými vozidly,řidiči p.Pavlíkovi,řidičce Šmídové-(není zač).
VÝSLEDKOVÁ LISTINA - RZ - ZRUČ
Jméno
umístění
Kategorie
žáci A
VT-1
Tomáš Pavlík
1.
Kategorie
žáci B
VT-2
Šmíd David
2.
VT-3
Vrána Míra
4.
Kategorie
žákyně B
VT-1
Batoryová Míša
1.
VÝSLEDKOVÁ LISTINA -VZ PLZEŇ - LITICE
Jménoumístění
Kategoriežáci A
VT-1Tomáš Pavlík1.
Kategoriežáci B
VT-2Šmíd David4.
VT-3Vrána Míra5.
Kategoriežákyně B
VT-1Batoryová Míša1.

Zařazení do výkon.tříd

7. května 2007 v 20:28 SPORTOVNÍ KLASIFIKACE

Sportovní klasifikace

1. VŠEOBECNÉ USTANOVENÍ
1.1
Sportovní klasifikace biatlonu - SKB je ucelený komplexně uspořádaný celek výkonnostních podmínek a organizačních opatření, hodnotících sportovní výkonnost sportovců v individuálních disciplinách biatlonu a letního biatlonu. Je využívána k vyhodnocování, řízení a motivování sportovní činnosti.
1.2
Úroveň sportovní výkonnosti je hodnocena zařazením sportovců do klasifikačních výkonnostních tříd - VT. Do výkonnostních tříd se sportovci zařazuji samostatně pro biatlon a letní biatlon. Stanovené podmínky platí souhrnně pro biatlon i letní biatlon.
1.3
Vyhlašovatelem Sportovní klasifikace v biatlonu je výbor Českého svazu biatlonu.
2. PODMÍNKY PRO ZAŘAZENÍ DO VYKONNOSTNÍCH TŘÍD
2.1
Na základě prokázané výkonnosti jsou sportovci zařazování do:
mistrovské výkonnostní třídy (mimo žákovské kategorie)
výkonnostní třídy - I.VT (všechny kategorie)
výkonnostní třídy - II.VT (všechny kategorie)
výkonnostní třídy - III.VT (všechny kategorie)
2.2
Platnost zařazení do výkonnostní třídy je časově omezena - platí od data splnění stanoveného výkonu do konce následující závodní sezóny. Pro znovu zařazení (obnovení) do VT musí sportovec dosáhnout opět stanoveného výkonu.
2.3
Sportovci se zařazují vždy do nejvyššího stupně VT, ve které splnili stanovený výkon, bez rozdílu discipliny, ve které byl výkon dosažen. Při přechodu do vyšší věkové kategorie se zařazení do VT nemění.
2.4
Pro zařazení do jednotlivých stupňů VT je nutno dosáhnout některý ze stanovených výkonů.
2.4.1
Mistrovská výkonnostní třída - MVT
být pověřen reprezentaci ČR na Zimních olympijských hrách nebo na Mistrovství světa
zvítězit v některé individuální disciplině na Mistrovství ČR
zvítězit nebo v konečném pořadí soutěže jednotlivců ČP (celostátním žebříčku)
dosáhnout minimálně 95% z možných dosažitelných bodů
2.4.2
I. Výkonnostní třída - I.VT
zvítězit nebo dosáhnout maximálně o 10% horšího výsledného času než vítěz kategorie v
některé individuální disciplině Mistrovství ČR nebo celostátního závodu ČP
dosáhnout v konečném pořadí soutěže jednotlivců ČP minimálně 85% z možných
dosažitelných bodů
2.4.3
II. Výkonnostní třída - II.VT
dosáhnout minimálně 90 bodů v některé individuální disciplině Mistrovství ČR nebo 80
bodů v závodě ČP
dosáhnout v konečném pořadí soutěže jednotlivců ČP minimálně 75% z možných
dosažitelných bodů
2.4.4
III. Výkonnostní třída - III.VT
dosáhnout minimálně 70 bodů v některé individuální disciplině závodu v ČP
dosáhnout v konečném pořadí soutěže jednotlivců ČP minimálně 60% z možných
dosažitelných bodů
2.5
Výkonnostní podmínky pro zařazení do výkonnostní třídy za individuální výkon lze splnit jen v závodech, uvedených v celostátním sportovním kalendáři ČSB v biatlonu nebo letním biatlonu za předpokladu, že v dotyčné kategorií a disciplině byli klasifikováni nejméně tři sportovci
3. EVIDENCE A POTVRZOVÁNÍ ZAŘAZENÍ DO VT
3.1
Na základě počítačového zpracovávaní jednotlivých výsledků je vedena centrální evidence sportovců, zařazených do jednotlivých výkonnostních tříd.
3.2
Sportovci zařazení do jednotlivých stupňů výkonnostních tříd si dají potvrdit toto zařazení do své "Licence závodníka". Zařazení do Mistrovské a I. výkonnostní třídy na sekretariát ČSB, zařazení do II. a III. výkonnostní třídy u pověřených funkcionářů příslušné krajské rady ČSB a to nejpozději do tří měsíců po ukončení závodní sezóny, ve které byl stanovený výkon dosažen.

Jílové u Děčína - 28.4.- 29.4.2007

2. května 2007 v 18:24
O víkendu 28.4. - 29.4. jsme se zúčastnili, v pořadí už třetího regionálního závodu ČP v letním biatlonu, na známém místě v Jílovém u Děčína. Zdejší tratě ,ubytování,stravování je na perfektní úrovni,takže se sem rádi vracíme.
Počasí bylo velmi letní, i přestože bylo dubnové sluníčko, pálilo a připalovalo.
Po příjezdu a ubytování byla příprava na první závod - rychlostní závod RZ. Účast závodníků byla početná se zahraniční účastí -kluby Německa a celkem asi 80 závodníků.
V tomto závodě jsme měli zastoupení v kategorii žáci "A"- Tomáše Pavlíka, kategorii žáci "B" - Davida Šmída, Míru Vránu, kategorii žáci "C" - Rosťu Točíka.
Všichni podali výborné výkony,hlavně ve střelbě( kromě Davida ,tomu se střelba vůbec nepovedla a musel o to více naběhat,a proto umístění na 8.místě ). Vítězství ve své kategorii si vybojoval Tomáš Pavlík.Na výborné 5.místě skončil Míra Vrána , další 5. místo vybojoval Rosťa Točík.
Odpoledne se všichni zúčastnili druhého závodu tzv.vloženého - štafety mix.
Rozlosování dvojic do těchto štafet bylo velmi pestré,např.David byl v páru s kategorií "muži"se závodníkem z Německa.Míra s kategorií "žen",Rosťa s kategorií "dorostenci".
Opět se všem vydařila střelba,předávky proběhly bezchybně a jako první předávali Míra ,David i Rosťa,ale bohužel jejich partneři byli ve střelbě velmi špatní,můžete se podívat na přiloženou výsledkovou listinu.
Výsledková listina štafety mix
28.dubna 2007 Jílové
1.Jakub Kalík, Lucie Svobodová0 00:04:44
2.Oliver Szabo, Jan Břečka0 20:05:28
3.Barbora Jírová, Roch Yvette0 00:05:38
4.Jakub Marínez, David Kukačka0 20:06:00
5.Martin Kolář, Adam Přibyl2 00:06:21
6.Jan Válka, Frank Anschütz0 00:06:24
7.Anna Vlčková, Lukáš Mähring1 00:06:31
8.Matouš Vrba, Martin Stříbrný0 20:06:41
9.Tomáš Bírovka, Martin Novotný0 20:06:41
10.Benedikt Oubedat, Brigit Beuerman2 00:06:43
11.Miroslav Vrána, Šárka Půlkrabová0 10:06:50
12.Klára Moozová, Tomáš Dvořák3 00:06:56
13.David Šmíd, Reinhard Glöckner0 40:07:06
14.Sandro Sysko, Jan Kolář1 10:07:07
15.Michal Truskavec, Martina Novotná0 50:07:10
16.Ondřej Šantora, Ondřej Věchet2 20:07:17
17.Tomáš Pavlík, Lukáš Jíra4 10:07:18
18.Martin Přibyl, Nikola Szabová0 50:07:26
19.Jiří Stránil, Václav Bechyňák1 40:07:32
20.Blanka Krátká, Ivo Malý3 00:07:34
21.Michael Zajíček, Petr Plechatý2 10:07:58
22.Lenka Aronová, Miroslava Špácová ml.1 30:08:05
23.Martina Vondrová, Jana Horálková1 30:08:09
24.Jan Plechatý, Miroslava Špácová st.3 00:08:16
25.Lucie Sychrovská, Richard Krejčí3 40:08:17
26.Daniel Pohlreich, Michael Mueller2 10:08:36
27.Sabina Roďanová, Gabriel Oubedat2 50:09:08
28.Rostislav Točík, Ondřej Pařízek1 50:09:42
Druhý den v neděli 29.4. ráno bylo počasí chladnější,ale později už zase sluníčko hřálo a bylo divákem dalšího , v pořadí třetího závodu - rychlostní RZ.
Tohoto závodu se nezúčastnil Rosťa ze zdravotních důvodů. Tomáš,David a Míra bojovali,ale opět se potýkali se střelbou,která jim moc nevyšla. Nejlepší umístění patřilo Tomášovi Pavlíkovi - 2.místo .David Šmíd - 6.místo, Míra Vrána - 8.místo. Posledním ,čtvrtým závodem tohoto víkendu byl rychlostní závod s hromadným startem -RZHS.Zúčastnili se všichni i Rosťa,který se ještě necítil nejlépe, ale bojoval za náš klub a zato mu musíme poděkovat.Ostatní ze sebe vydali poslední zbytky sil a dosáhli skvělých výsledků.Umístění v tabulce pod článkem.
Na závěr děkujeme p Vránovi za dovoz i odvoz Tranzitem, za symbolickou cenu.
VT
Jméno
umístění
Kategorie žáci A
1
Tomáš Pavlík
1.
Kategorie žáci B
2
Šmíd David
3.
Vrána Míra
8.
Kategorie žáci C
2
Točík Rosťa
10.